۱۰ ترفند برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

۱۰ ترفند برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

در این مطلب ۱۰ ترفند برای بزرگتر نشان دادن خانه‌های کوچک به شما معرفی می‌کنیم. 


همه دوست دارند که خانه‌ای بزرگ داشته باشند ولی با افزایش روز افزون قیمت‌ها این کار برای هرکسی امکان پذیر نیست. نیازی نیست حتما در شرایط سخت به فکر نقل مکان به جایی بزرگتر باشید بلکه با استفاده از رازهای چیدمان حرفه‌ای در دکوراسیون داخلی، می‌توانید خانه کوچک‌تان را بزرگ‌تر و جادارتر جلوه دهید و از کمترین فضای موجود در خانه،‌ بیشترین استفاده را ببرید. اگر به دنبال ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه خود هستید، در این مطلب با ما همراه باشید تا ۱۰ ترفند برای بزرگتر نشان دادن خانه‌های کوچک را به شما معرفی کنیم. 

مبلمان خود را با فاصله بچینید

چسباندن مبلمان و میزها به دیوار خانه‌تان،‌ مطمئنا فضای شما را بزرگ‌تر نخواهد کرد بلکه به شما احساس تنگی و کوچکی می‌دهد. به‌عنوان نمونه مثلا تختتان را کمی از دیوار فاصله دهید یا میز ناهارخوری را در وسط اتاق نشیمن قرار دهید. یک ترفند دیگر برای یک اتاق نشیمن کوچک آویزان کردن یک صندلی تابی به سقف اتاق است. اگر فضای کافی بین مبلمانتان را رعایت کنید، اینگونه به اتاقتان اجازه تنفس می‌دهید و ظاهر آن نیز بزرگتر نشان می‌دهد. 

بزرگتر نشان دادن خانه

دیوارهایتان را با رنگ های روشن رنگ کنید

رنگ‌های تیره قطعا وسوسه‌انگیز و زیبا هستند ولی اگر فضای خانه‌تان را با رنگ‌های تیره رنگ کنید، فضای خانه شما کوچک تر نشان داده می‌شود. سعی کنید رنگ‌های کم‌رنگ و روشن مانند سفید، کرم، طوسی روشن یا آبی را برای رنگ کردن خانه‌تان انتخاب کنید تا فضای آن بزرگ‌تر به نظر بیاید.

بزرگتر نشان دادن خانه

از اثاثیه چندکاره استفاده کنید

یکی از راه‌هایی که باعث به وجود آمدن فضای خالی در خانه شما می‌شود، استفاده از مبلمان و وسایل چندکاره است. به‌عنوان نمونه می‌توانید برای میز وسط اتاق پذیرایی از گنجه استفاده کنید تا هم بتوانید لوازم پذیرایی، کتاب و ملحفه را داخل آن بگذارید و هم بتوانید از مهمانهایتان روی آن پذیرایی کنید. یا مثلا می‌توانید از پاف‌های بلند هم به‌عنوان میز عسلی هم به‌عنوان صندلی استفاده کنید. برای اتاق خوابتان هم می‌توانید از تخت‌خواب‌های تاشو استفاده کنید که همزمان هم مبل، هم میز تحریر و هم تختخواب در اتاقتان داشته باشید.

بزرگتر نشان دادن خانه

در خانه تان آینه به کار ببرید

آینه‌ها سریعترین و راحت‌ترین ترفند برای بزرگترین نشان دادن خانه به شمار می‌روند. یکی از روش‌های کاربردی، تکیه دادن یک آینه تمام قد به یکی از دیوارهای اصلی خانه است یا می‌توانید روی تاقچه یا یکی از کمدهای اتاقتان یک آینه بگذارید. 

بزرگتر نشان دادن خانه

صندلی تاشو بخرید

می‌توانید صندلی‌های تاشو برای میز ناهارخوری خود بخرید که در صورت عدم استفاده بتوانید آنها را تا کرده و یک گوشه بگذارید. با استفاده از این صندلی‌های تاشو، فضای زیادی از خانه خود را خالی می‌کنید و اینگونه خانه شما بزرگتر نشان می‌دهد.

بزرگتر نشان دادن خانه

از رنگ های مونوکروماتیک استفاده کنید

برای بزرگتر نشان دادن خانه‌تان می‌توانید از توناژهای مختلف یک رنگ در رنگ‌آمیزی و طراحی دکوراسیون خانه‌تان استفاده کنید.

بزرگتر نشان دادن خانه

بگذارید نور طبیعی خانه شما را روشن کند

پرده‌های ضخیم و بلند که فضای خانه را تاریک و دلگیر می‌کنند را کنار بگذارید و برای بزرگتر نشان دادن آن از نور طبیعی آفتاب نهایت بهره را ببرید تا فضای خانه دلبازتر دیده شود. اگر هم دوست دارید به پنجره‌هایتان پرده بزنید و می‌خواهید فضای داخل خانه خصوصی باقی بماند، ترجیحا از پرده‌های نازک، حریر و روشن استفاده کنید تا جلوی ورود نور به خانه گرفته نشود.

بزرگتر نشان دادن خانه

در فضای کوچک خانه تان از یک مبل بزرگ استفاده کنید

کار ساده‌ای است که فضای کوچک خانه‌تان را با چند مبلمان کوچک دکور کنید ولی این کار اشتباه است. استفاده از مبلمان کوچک نه تنها فضای خانه شما را شلوغ نشان می‌دهد بلکه رفت و آمد را هم سخت می‌کند. برای جادارتر نشان دادن خانه‌تان بهتر است از یک عدد مبل چند نفره بزرگ استفاده کنید تا خانه شما بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه کند.

بزرگتر نشان دادن خانه

سقف خانه تان را رنگ کنید

درست است که استفاده از رنگ‌های روشن در دیوارها، خانه را بزرگتر نشان می‌دهد ولی استفاده از رنگ‌های تیره در رنگ‌آمیزی سقف، می‌تواند ارتفاع خانه را بیشتر نشان دهد. با رنگ کردن سقف خانه در بیننده این حس را ایجاد می‌کنید که ارتفاع خانه شما بسیار عمیق و بلند است.

بزرگتر نشان دادن خانه

راز استفاده از رنگ ها

با مرتب کردن وسایل مورد علاقه‌تان بر اساس رنگ و ارتفاعشان می‌توانید ساختاری متفاوت در خانه‌تان ایجاد کنید. با اینکار می‌توانید از به هم ریختگی و شلوغی جلوگیری کنید و فضای خانه‌تان را دلبازتر و مرتب‌تر نشان دهید.

بزرگتر نشان دادن خانه

 برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه تان ترفندهای بسیاری وجود دارد که در این مطلب تنها ده مورد آن را بیان کردیم. اگر شما هم ایده یا ترفندی می دانید که در این مطلب به آن اشاره ای نشده است حتما با ما در میان بگذارید. شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.