استفاده از رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون خانه

استفاده از رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون خانه

به کار بردن رنگ ۲۰۱۸ برای دکوراسیون خانه کار نسبتا دشواری است برای همین در این مطلب به چند نکته برای کاربرد این رنگ در خانه اشاره می کنم. 


هر سال بیشتر مردم سراسر دنیا سعی می‌کنند که لباس‌ها و وسایل خود را با رنگ آن سال ست کنند. سالانه این رنگ توسط شرکت پانتون (Pantone) ارائه می‌شود تا بتواند کمکی به استراتژی برندها و طراحان کند. در سال ۲۰۱۸ نیز این موسسه رنگ بنفش پررنگ (Ultra Violet) را به‌عنوان رنگ سال انتخاب کرد. کاربرد این رنگ شاید در طراحی لباس جذاب و راحت باشد،‌ اما به کار بردن آن در دکوراسیون داخلی کار نسبتا دشواری به شمار می‌رود و اگر به درستی از آن در دکوراسیون استفاده نشود، امکان دارد جلوه بدی در خانه ایجاد کند. با رعایت تنها چند نکته کلیدی می‌توان رنگ سال ۲۰۱۸ یا همان بنفش پررنگ را در دکوراسیون داخلی منزل جا داد. در ادامه مطلب می‌توانید تعدادی از دکوراسیون‌های داخلی جذاب و خیره کننده‌ای که از همین رنگ در منزل خود استفاده کرده‌اند را مشاهده کنید.

حتی اگر مقدار کمی از بنفش پررنگ را در خانه‌تان استفاده کنید،‌ این رنگ می‌تواند تاثیر زیادی از خود به جای بگذارد. استفاده از مقدار زیاد این رنگ می تواند قدرت تاثیر آن را کاهش داده و فضایی دلهره آور ایجاد کند. سعی کنید بیشتر در نقاطی که وقت زیادی در آن نمی‌گذرانید مانند درب‌های ورودی، راهروهای خانه و راه پله‌ها از رنگ سال ۲۰۱۸ استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از این رنگ پرانرژی در مکان‌های دیگر نیز استفاده کنید، اول از همه مطمئن شوید که نور کافی در این مکان‌ها وجود دارد. با ترکیب بنفش پررنگ با نورها و رنگ‌های طبیعی، می‌توانید از غلظت آن کم کنید، به طوریکه دیگر فضای خانه‌تان تاریک به نظر نرسد.

اگر هم آنقدر این رنگ را دوست دارید که می‌خواهید دیوار بزرگ اتاق خود را به این رنگ اختصاص دهید، سعی کنید از سایه‌های روشن‌تر استفاده کنید تا تمام توجه معطوف این رنگ نشود و جایی هم برای توجه به دیگر قسمت‌ها باقی بماند. برای اینکار می‌توانید از لوازم تزئینی دیواری مانند انواع لوسترها، آویزها،‌ ساعت‌ها و تابلوهای نقاشی استفاده کنید.

در صورتی که تغییر دکوراسیون داخلی برای شما امری سخت و پرهزینه است، سعی کنید به تغییرات کوچک مانند تغییر پارچه‌های کوسن‌ها، خرید قالیچه یا تعویض لوازم تزئینی فکر کنید. برای ایجاد لطافت در فضا همچنین می‌توانید از گل‌های با تناژ بنفش نظیر لاله، سنبل یا ارکیده استفاده کنید.

طراح هوشمند اتاق خواب زیر با استفاده از یک تخت بنفش، یک روتختی شاداب، و رنگ مکمل بنفش پررنگ یعنی زرد، پرده‌های سفید، دیوارهای آبی کم‌رنگ و آبی پررنگ و همینطور نور مناسب، موفق به ایجاد محیطی پرانرژی و دلنشین شده است. اگر می‌خواهید در اتاق خوابتان از رنگ سال ۲۰۱۸ استفاده کنید، حتما باید نکاتی که در این اتاق خواب رعایت شده، در اتاق خوابتان رعایت کنید.

در اتاق خواب زیر نیز طیف رنگ بنفش به خوبی با رنگ‌های مکمل و کم‌رنگ ترکیب شده و محیطی دلنواز به وجود آورده است.

در اتاق نشیمن زیر،‌ بنفش پررنگ، رنگ غالب دکوراسیون است به همین خاطر رنگ مبل‌ها نسبت به رنگ دیوارها کمی روشن‌تر انتخاب شده است تا محیط اتاق نشیمن تاریک و دلهره‌آور به نظر نرسد.

اگر عاشق رنگ بنفش هستید و دوست دارید که دکوراسیون خانه خود را به هر نحوی با این رنگ تزئین کنید، تصویر اتاق نشیمن زیر که در آن رنگ بنفش به زیبایی هرچه تمام‌تر به کار رفته است را با دقت تماشا کنید. در اتاق نشیمن این خانه در کنار مبل‌های بنفش، در برخی دیگر از اجزای دکوراسیون نیز از طیف رنگ بنفش استفاده شده و در کنار آنها ترکیب سایر رنگ‌های مکمل، یک اتاق نشیمن خاص و کامل را پدیده آورده است.

باتوجه به عکس زیر حتما نیاز نیست که رنگ بنفش را در همه نقاط اتاق به کار ببرید. گاهی اوقات با به کار بردن برخی وسایل بنفش رنگ در کنار رنگ‌های ملایم و روشن، می‌توانید محیطی شاد، متفاوت و گرم در خانه خود ایجاد کنید.

در آخر هم اگر می‌خواهید از رنگ بنفش به‌عنوان رنگ اصلی اتاق خواب خود استفاده کنید، می‌توانید از اتاق خواب زیر که به زیبایی هرچه تمام با رنگ بنفش تزئین شده است، الهام بگیرید.

باتوجه به ابتدای این مطلب، درست است که استفاده از رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی کمی دشوار محسوب می‌شود و شاید نتوان آن را از رنگ‌های مطلوب مورد استفاده در دکوراسیون خانه دانست. ولی همانطور که در تصاویر بالا می‌بینید،‌ با مقداری خلاقیت می‌توانید از این رنگ جذاب به خوبی در منزل خود استفاده کنید. اگر شما نیز ایده خاصی برای استفاده از رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون خانه دارید، حتما با ما در میان بگذارید. شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.