5 رنگ آرامش‌بخش برای اتاق خوابِ شما

5 رنگ آرامش‌بخش برای اتاق خوابِ شما

استرس دارید؟ نمی‌توانید بخوابید؟ پس یکی از این 5 رنگ پیشنهادیِ فوق‌العاده ما را برای دیوار اتاق خواب خود در نظر بگیرید.


وقتی می‌پرسیم که یک محیط ایده‌آل را برای اتاق خوابتان تعریف کنید، خیلی‌ها نقل قول می‌کنند: بسیار آرامش‌بخش، راحت، خودمانی یا صمیمی و رمانتیک.
یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به خواص مطلوب یک اتاق خواب، «رنگ» آن است. در این مقاله، ما به رنگ‌های قابل استفاده‌ای که می‌تواند یک نوای آرامش‌بخش را به اتاق شما هدیه کند، اشاره ‌می‌کنیم.
پس با ما باشید تا به 5 رنگی که فضا اتاق شما را بی‌نظیر می‌کند، نگاهی بندازیم.

قدرتی که در این رنگ‌ها نهفته است.

برای ساخت یک جو آرام‌تر در اتاق خوابتان، رنگهای سرد یکی از انتخابات شماست.
• رنگ خاکستری
• آبی
• بنفش
• سبز

این رنگ‌ها از نظر روانشناختی، استرس و اضطراب را کاهش داده و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. این 4 نوع رنگ می‌توانند بهترین انتخاب برای اتاق خواب‌های کوچک باشند.

با 5 رنگ شگفت انگیز آشنا شوید!

1. خاکستری-آبی‌ تیره: یک رنگ تسکین‌دهنده حتما نباید حوصله را سر ببرد. یکی از بهترین رنگ‌ها برای دیوار اتاق خواب، رنگ خاکستری-آبی تیره است. کمی تیره است اما باعث می‌شود احساس آرامش داشته باشید. اگر برای انتخاب این رنگ کمی شک دارید، با کمی کار هنری و تغییر دکوراسیون، اتاق خود را به یک فضای آرام تبدیل کنید.

رنگ خاکستری- آبی تیره در اتاق خواب

رنگ خاکستری - آبی تیره در اتاق خواب

رنگ خاکستری - آبی تیره در اتاق خواب
برای پخش شدن نور به طور یکسان در تمام اتاق، تعدادی وسیله به رنگ روشن را برای دکور خود در نظر گرفته و شاید انتخاب یک سقف سفید رنگ، انتخاب خوبی باشد. یکی دیگر از راه‌های یکسان کردن رنگ اتاق شاید استفاده از وسیله‌هایی به رنگ کِرِم باشد مثل الیاف چوبی.

رنگ خاکستری - آبی تیره در اتاق خواب

2. خاکستری روشن: برای انتخاب یک رنگ روشن‌تر، خاکستری روشن را در نظر بگیرید. اتاق‌ها می‌توانند دارای دیوارهای سفید خالص و سقف‌ها سرد و خشن باشند. با اضافه کردن کمی رنگ خاکستری به هر کدام (سقف یا دیوار)، شما هنوز هم می‌توانید یک فضای روشن داشته باشید؛ یک کنتراست کوچک بین خاکستری و سفید، یک تعادل خوب به فضا می‌دهد.

رنگ خاکستری روشن در اتاق خواب

رنگ خاکستری روشن در اتاق خواب

رنگ خاکستری روشن در اتاق خواب

رنگ خاکستری روشن، یک زمینه عالی برای اشیا تیره به حساب می‌آید. حتی اگر این فضا با رنگ‌های سرد پُر شده باشد، حس بی شخصیتی پیدا نمی‌کند.

رنگ خاکستری روشن در اتاق خواب

3. آبی یخی: یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پیدا کردن رنگ، الهام گرفتن از طبیعت است و می‌توان به رنگ آسمانی و صاف اشاره کرد. این می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که مخالف رنگ خاکستری و دنبال یک رنگ شاد‌تر هستند البته کمی از طیف خاکستری در این رنگ به کار ببرید تا از حالت بچگانه بیرون بیاید. با وجود خاکستری، رنگ آبی یخی می‌تواند نقش خنثی کننده را در این پالتِ رنگ بازی کند و رنگ‌های مکمل از جمله نارنجی را با آن سِت کرد. اگر هدف شما به‌وجود آوردن یک فضای راحت است، این رنگ را با رنگ گرم نظیر قهوه‌ای شکلاتی یا خاکستری گرم و قهوه‌ای ترکیب کنید.

رنگ آبی یخی در اتاق خواب

رنگ آبی یخی در اتاق خواب

رنگ آبی یخی در اتاق خواب

4. سبز روشن خنثی: کمی فکر کنید. طیف رنگ پسته‌ای یا کرفسی؟ این رنگ‌ها نیز از طبیعت برگرفته شده و وقتی در احاطه آن‌ها قرار بگیرید، احساس آرامش و رضایت می‌کنید. چیزی که این رنگ‌ها را جذاب کرده، هاله‌ای از آن‌هاست که در اتاق شما وجود دارند. باز هم بهترین ترفند، گذاشتن رنگ خاکستری در کنار سبز است.

سبز روشن خنثی در اتاق خواب

رنگ سبز روشن خنثی در اتاق خواب

رنگ سبز روشن خنثی در اتاق خواب

5. بنفش کمرنگ: این یک اتاق بنفش مخصوص نوجوان‌ها نیست. رنگ خاموشِ بنفش یک گزینه پیچیده برای اتاق خواب مخصوص ارباب است. این رنگ یکی از کاهش‌دهنده‌های استرس بوده و به صورت جالبی فضا را خواب‌آور و ضد‌استرس القا می‌کند. بنفش قطعاً یک رنگ سرد به شمار می‌رود اما به این فکر کنید که چطور می‌توانید سردی آن را با یک کف چوبی یا فرشِ با طیف گرم ترکیب کنید.

رنگ بنفش کمرنگ در اتاق خواب

رنگ بنفش کمرنگ در اتاق خواب

رنگ بنفش کمرنگ در اتاق خواب

اگر می خواهید یک فضای بزرگسالانه داشته باشید، بنفش کمرنگ را با خاکستری تیره یا سیاه ترکیب کنید. همچنین با رنگ نقره‌ای یک ترکیب عالی را تشکیل می‌دهد.

رنگ بنفش کمرنگ در اتاق خواب

اگر به هر‌کدام از این رنگ‌ها علاقمند شده‌اید، فضا اتاق خود را در نظر بگیرید و طبق سلیقه خودتان یک فضای خواب‌آور و آرامش‌بخش خلق کنید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.