۲۰ مدل پرده خاص و جذاب برای اتاق نشیمن

۲۰ مدل پرده خاص و جذاب برای اتاق نشیمن

برای داشتن دکوراسیونی مدرن در اتاق نشیمن خانه خود می‎توانید از پرده‎های امروزی استفاده کنید. 


پرده نقش بسیار برجسته‌ای در دکوراسیون خانه ایفا می‌کند. پرده‌های امروزی و مدرن،‌ کارهای بیشتری به غیر از جلوگیری از ورود نور آفتاب به درون خانه انجام می‌دهند. در حال حاضر می‌توانید با استفاده از این پرده‌های جدید و امروزی، علاوه بر مسدود کردن نور مستقیم آفتاب، دمای محیط و زیبایی دکوراسیون خانه خود را نیز تغییر دهید یا می‌توانید آنها را کنار بزنید و حجمی از نور آفتاب را به خانه دعوت کنید. این پرده‌ها همینطور تنوع بسیاری در پارچه،‌ رنگ، مدل، الگو، نوع سایه‌اندازی و تجهیزات جانبی دارند و می‌توانند اتاق نشیمن خانه شما را شیک و منحصر به فرد جلوه دهند. در این مطلب ۲۰ مدل از این نوع پرده‌های جذاب و مدرن برای اتاق نشیمن خانه را به شما نشان می‌دهم.

پارچه‌ای که در پرده تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به اندازه کافی سنگین است که استوقوس‌دار بایستد. به اندازه‌ای هم نازک است که نور خورشید را به داخل راه دهد و فضای اتاق نشیمن شما را روشن و دلباز نشان دهد. 

پارچه پرده عکس زیر به اندازه‌ای سبک است که به راحتی به کنار کشیده می‌شود که این امر برای پرده اتاق نشیمن بسیار ضروری است.  

نور آفتاب رنگ پارچه را به مرور زمان کم رنگ‌تر می‌کند،‌ بنابراین استفاده از پرده‌های رنگ تیره انتخاب هوشمندانه‌تری است و باعث ماندگاری بیشتر پرده می‌شود.

پرده‌های چین‌دار برای به وجود آوردن حس مدرن و امروزی برای اتاق نشیمن بسیار مناسب هستند.

پرده‎های سفارشی مانند عکس زیر برای پنجره‎های غیرمعمول مانند پنجره زیر بسیار مناسب هستند. میله‎های پرده که به صورت هوشمند مخفی شده است نیز به جذابیت این پرده افزوده است.

اگر پرده اتاق نشیمن را ۱۵ سانتیمتر بالاتر از چهارچوب پنجرهتان قرار دهید، میتوانید فضایی جذاب و دراماتیک در خانه خود به وجود آورید.

اگر پشت پرده‌هایی نازک مانند پارچه حریر برای پنجره‌هایی نظیر عکس زیر انتخاب کنید، فضای اتاق نشیمن شما با استفاده از این عمل بزرگتر نشان داده می‌شود.

پرده‌هایی که رنگ خنثی مانند سفید دارند اتاق نشیمن را دلباز و روشن‌تر نشان داده و چشم بیننده را سمت مبلمان و دکوراسیون خانه سوق می‌دهند. 

پرده مدرن

پرده‌های حریری انتخاب جالبی برای مدرن نشان دادن فضای اتاق نشیمن به شمار می‌روند. اینگونه پرده‌ها با ظرافت نور طبیعی را کم می‌کند و فضای خانه را با راه دادن لایه‌هایی از نور دلنشین، دلبازتر جلوه می‌دهد.

پرده مدرن

پارچه‌های ابریشمی می‌توانند در عین حال که نور اتاق را کم می‌کنند، فضای اتاق نشیمن را دلبازتر نشان دهند.

پرده مدرن

پارچه‌های سفید ابریشمی گزینه جذابی برای به وجود آوردن حس مدرن در خانه هستند و می‌توانند احساس سبکی و روشنایی را به فضا انتقال داده و پنجره‌ها را زیباتر نشان دهند.

پرده مدرن

ترکیب پرده‌های سنگین با پشت پرده حریری و سبک به پنجره‌تان این امکان را می‌دهد که از ورود نور و گرما جلوگیری کند.

پرده مدرن

این پرده‌ها با استفاده از ترکیب رنگ و پارچه اتاق نشیمن را واقعا زیباتر می‌کنند.

اگر مانند عکس زیر چوب پرده‌تان را بالاتر از پنجره اتاقتان نصب کنید، می‌توانید ارتفاع اتاق نشیمن خانه‌تان را بیشتر نشان دهید.

اگر تعداد پنجره‌های اتاق نشیمن خانه شما زیاد است و در یک ردیف قرار دارند، می‎توانید با استفاده از یک پرده اتاق نشیمن خود را مدرن‌تر و امروزی‌تر نشان دهید و حس دلباز بودن و روشن‌تر بودن خانه را به بیننده القا دهید.

رنگ‌های خنثی به خوبی از ورود نور مستقیم آفتاب به داخل خانه جلوگیری می‌کنند و در عین حال نور جذاب و ملایمی را به داخل خانه راه می‌دهند.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، جنس پرده و طراحی آن است. جنس پارچه‌ای که برای پرده‌ انتخاب می‌کنید، نقش مهمی در دکوراسیون خانه ایفا می‌کند، زیرا عملکرد و طول عمر پرده‌ها وابسته به جنس آن است. ممکن است بعضی پارچه‌ها بیش از حد نور را از خود عبور دهند، یا ممکن است به‌قدری سنگین باشند که به‌ درستی در جای خود قرار نگیرند.  

آستر و پشت پرده‌ای هر دو چیزهایی هستند که یک پرده مدرن را کامل‌تر می‌کنند و هر پنجره‌ای نیاز به چنین مشخصاتی دارد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید حریری که پشت این پرده ضخیم نصب شده است، به پرده حجم خوبی داد و قاب پنجره را پر کرده است.

حتی در اتاق‌های نشیمن کوچک نیز یک پرده رنگ روشن می‌تواند به هر خانه‌ای گرما و فضای بیشتری ببخشد.

اگر دیوارهای اتاق نشیمن خانه‌تان به رنگ تیره‌اند، حتما از پرده سفید استفاده کنید تا دیوارها بیشتر خود را نشان دهند.

پرده‌های رنگارنگ با الگویی جذاب می‌توانند فضایی منحصر به فرد در اتاق نشیمن شما ایجاد کنند.

پرده‌های مدرن بسیاری با مدل‌های مختلف در بازار وجود دارند که می‌توانید از میان آنها مطابق با سلیقه‌تان یکی را انتخاب کنید. آنچه که در این مطلب عنوان کردیم، تنها ۲۰ نمونه از پرطرفدارترین و کارآمدترین پرده‌هایی به شمار می‌روند که تقریبا برای هر اتاق نشیمن شیک و مدرنی مناسب هستند.

دوست داریم که نظر شما را در مورد این پرده‌های جدید و امروزی نیز بشنویم. شما کدام مدل را برای اتاق نشیمن خانه خود ترجیح می‌دهید؟ شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.