هدیه‌ای برای عشقِ عکاسی

هدیه‌ای برای عشقِ عکاسی

عجب عکسی! حتما دوستتان آن را گرفته است. آیا این دوست، همیشه یک دوربین حرفه‌ای همراهش نیست؟ آیا می‌دانستید که 28 مرداد ماه برابر با 19 آگوست، روز جهانی عکاسی است؟ پس دست به کار شوید و یک هدیه برای دوستتان بخرید.


« یک ذره لبخند بزن تا عکست قشنگ‌تر شود.»، «باز هم تار شد!»، «چرا اینقدر تکان می‌خوری؟».

با خواندن این دیالوگ‌ها، حتما متوجه شده‌اید که متعلق به یک عکاس است. شخصیت خاصِ او باعث ‌می‌شود که بعضی اوقات از دستش عصبانی شویم اما یکی از بهترین خصوصیاتش صبر و تلاشی است که در کارش دارد. تا بهترین عکس را ثبت نکند، دست از تلاش کردن بر‌نمی‌دارد برای قدر‌دانی زحماتش، چطور است هدیه‌ای برایش بگیرید تا بهترین لحظه زندگیش ثبت شود؟

• عکس‌هایش را زنده‌تر ثبت کن: دوستتان همیشه دوربین دیجیتال همراهش است اما شاید بعضی اوقات دلش می‌خواهد عکس‌ها را چاپ کند و به دیوار اتاقش به صورت یادگاری بچسباند. پس یک لطفی بکنید و با دوربین چاپ سریع، آرزویش را برآورده کنید.

 عکس‌هایش را زنده‌تر ثبت کن

 عکس‌هایش را زنده‌تر ثبت کن

• ماگ مخصوص عکاس: از آن جایی که عکاسان شخصیت بسیار صبوری دارند و برای گرفتن یک عکس ممکن است زمان زیادی را صرف کنند، یک ماگ بهترین انتخاب برایشان است تا با نوشیدن قهوه و چایی خستگی وقت عکاسی را از تن به در کنند. مثلا ممکن است در سرمای زمستان زیر برف نشسته و در حال عکاسی از صحنه‌ای باشند. پس با یک ماگِ لنز مانند که بسیار فانتزی و بامزه است، دلشان را گرم کنید.

ماگ مخصوص عکاس

ماگ مخصوص عکاس

• یک پیشنهاد ویژه: اگر دوستتان از این ماگ در کلکسیون خود دارد، پس «ماگ برند جیران» یک انتخاب دلچسب‌تر می‌تواند باشد.

• پیکسل به کیفش بزن: پیکسل دیگر همه جا پیدا می‌شود! اگر احساس می‌کنید که هدیه‌تان کوچک است و نیاز دارید به آن چیز دیگری نیز اضافه کنید، پیکسل بهترین و راحت‌ترین انتخاب است.

• عکسِ عکاس را چاپ کن: تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید؟ عکاسان از همه عکس می‌گیرند جز خودشان! چرا عکسش را چاپ نمی‌کنید یا یک عکس به سبکِ خودشان درست نمی‌کنید.

عکسِ عکاس را چاپ کن

• کوله پشتی برای عکاسِ ماجراجو: یکی دیگر از شخصیت‌های جالبِ عکاسان، روحیه‌ی ماجراجویی آن‌هاست. ممکن است جایی در ارتفاعات مثل کوه باشند یا در دل یک غار تاریک. در چنین شرایطی، یک کوله پشتی مخصوص برایشان لازم است چرا که به دوربین خود ممکن است آسیب برسانند.

کوله پشتی برای عکاسِ ماجراجو

• کتاب راهنما برای بالا رفتن مهارتش: با خرید یک کتاب آموزشی، کمک خیلی بزرگی به او کرده‌اید. یک کتاب در مورد انواع لنز دوربین، انواع عکاسی، بهترین عکس‌های سال و ... می‌تواند یک راهنما عالی برایش باشد.

• یک هدیه بسیار خلاقانه: اگر بنظرتان هدیه‌ها تکراری است، چرا این هدیه را درست نمی‎کنید؟ چند عکس منتخب که خودش دوست دارد را روی کاغذ گلاسه، مثل یک مجله چاپ کرده و به صورت خیلی منحصر به فردی، برایش با پست بفرستید. یک مجله با عکس و لوگو مخصوص خودش!

• مدل عکس‎هایش شوید: عکاس‌ها همیشه یک لیست بلند و طولانی از کسانی دارند که کار مدلینگ برایشان انجام می‌دهند؛ پس او را به زیباترین مکان ببرید و مدل عکس‌هایش شوید. با این کار، دنیا را به او داده‌اید!

• یک دوربین قدیمی و دکوری: اگر در جمعه بازارها و بازارهای قدیمی زیاد پرسه ‌می‌زنید، خرید یک دوربین قدیمی و نوستالژیک، برایش هدیه‌ای متفاوت خواهد شد.

یک دوربین قدیمی و دکوری

• حرف اول اسمش: حتما که نباید هدیه مربوط به علایق او باشد. با «حروف برند چغوک» اول اسمش را هدیه دهید تا ببینید چقدر خوشحال خواهد شد.

اسم عکاس را هدیه کن

• جا‌کلیدی: شاید کمتر کسی این هدیه به ذهنش برسد اما حتی یک جاکلیدیِ شبیه به دوربین می‌تواند تبدیل به یک یادگاری شود.

جا‌کلیدی به سبکِ عکاس

• وسایل مخصوص عکاس‌‎باشی: هر شخصی در هر حرفه‌ای که مشغول باشد، وسایل به خصوصی دارد. اگر یک هدیه گران می‌خواهید برای دوستتان بخرید، از لنز دوربین و ابزار استودیو شروع کنید. اگر ارزان‌تر در نظر دارید، فلش، هارد دیسک،بند دوربین و... نیز عالی است!

وسایل مخصوص عکاس‌باشی

وسایل مخصوص عکاس‌باشی

وسایل مخصوص عکاس‌باشی

وسایل مخصوص عکاس‌باشی

• درپوش فانتزی: یک درپوش فانتزی هم می‌تواند هدیه‌ای گرانبها باشد. یک درپوش که شکل خوراکی یا کارتونی دارد!

درپوش فانتزی

• بلوز و تی‎شرتی خاص: لازم نیست خودتان طرح روی آن را چاپ کنید. فقط کافی است به یک سایت معتبر، طرح مورد‌نظر را داده تا یک بلوز با خصوصیات دوستتان به شما تحویل دهد. این هدیه ماندگار همیشه همراهش خواهد بود.

بلوزی با خصوصیات دوستت

بلوزی با خصوصیات دوستت

اگر دوستانی عاشق  نقاشی یا گل و گیاه دارید، پس این دو مقاله را از دست ندهید!شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.