7 لوازم تزئینیِ جالب برای پُر کردن فضای اتاق

7 لوازم تزئینیِ جالب برای پُر کردن فضای اتاق

این مقاله به شما کمک می‌کند که چطور فضای خالی اتاق خود را با وسایلی ساده و کاربردی، پرُ کنید!


چه چیزی واقعا به یک اتاق، شکل کامل‌کننده‌ای می‌دهد؟ کلیدِ حل این مشکل فقط در چیدمان درستِ لوازم نهفته است.

7 اشیائی که به شما معرفی می‌کنیم از نوعی هستند که بارها در تزئین داخلی خانه مورد‌استفاده قرار می‌گیرند. این اشیاء، به فضا خانه شما شکل کاملی داده و علاوه بر شخصیت بخشی، اتاق شما را پرُ نشان می‌دهند.

1. کتاب: کتاب‌ها به اتاقِ شما شخصیت داده و آن را جمع‌تر نشان می‌دهند. اگر اتاقِ شما نیاز به توجه زیادی دارد پس اضافه کردن چند دسته کتاب روی میز عسلی را فراموش نکنید. اگر رنگِ جلد کتاب با فضای اتاق تناقض دارد و آن را شلوغ‌تر از حد معمول نشان ‌می‌دهد پس کتاب‌های اضافی را حذف کنید.

کتاب؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

کتاب؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

برای مثال، اگر میز عسلی خالی در پذیرایی یا اتاق خوابِ خود دارید، سه عدد کتاب روی آن قرار دهید. کتاب‌های خیلی بزرگ را انتخاب نکنید.

طراحان، چیدن کتاب‌های رنگی در داخل قفسه کتاب را برای نشان دادن فضای بامزه‌تر و شادتر، پیشنهاد می‌کنند. برای مثال، کتاب‌های ترسناک خود را که بیشتر رنگ‌های تیره‌ای دارند، در یک قفسه جداگانه قرار داده و برای کتاب‌های عاشقانه و کتاب‌های دیگر نیز، همین کار را انجام دهید. هم کتابخانه‌تان مرتب می‌شود و هم با عطش بیشتری کتاب می‌خوانید.کتاب؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

2. اشیاء کوچک: یکی از وسایل تزئینی مورد‌علاقه طراحان دکوراسیون، اشیاء کوچک است. این اشیاء تزئینی می‌توانند شامل: سنگ‌های رنگی، تیله‌ها و مجسمه‌های کوچک از جنس‌های مختلف باشند.

اشیاء کوچک؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

 می‌توانید برای ساختن یک فضا آرامش‌بخش، صدف‌های کوچک یا سنگ‌های مخصوصِ رودخانه را در یک کاسه یا لیوان چیده و روی عسلیِ خود قرار دهید. مهم این است که یک حس خوب را به شما منتقل کند.

اشیاء کوچک؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

اشیاء کوچک؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

3. گیاه: یک اتاق، بدون وجود گیاه، حسی را به فرد منتقل نمی‌کند.گیاه با سبز بودنش، حس زندگی را در خانه به جریان می‌اندازد پس با انتخاب یک گیاه مناسب، فضا خانه خود را سرزنده‌تر از قبل کنید. بهترین فضا برای نگه داشتنِ گیاهانِ بزرگ، گوشه‌های اتاق است. اگر کنج خانه شما خالی است و پنجره‌ای با نوردهی عالی در آنجا وجود دارد پس این فضا را حتما برای گیاه خود در نظر بگیرید.

گیاه؛ یکی از7 لوازم تزئینی

اگر می‌خواهید فضا اتاق زیباتر شود، یک گلدان حصیری را برای گیاهِ خود انتخاب کنید. سعی کنید گیاهی بزرگ با برگ‌های پهن بخرید تا تداعی‌کننده یک درخت باشد!

گیاه؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

4. شمع: یکی از کلیدی‌ترین اشیاء برای فضا خالی، قطعا شمع است. اگر میز پذیراییِ شما خالی به نظر می‌رسد، از شمع‌های کوچک کمک گرفته و تعداد زیادی از آن‌ها را روی میز خود بچینید اما اگر شمع با اندازه بزرگ‌تر در نظر دارید، یک یا دو عدد برای تزئین میز کافی است.

شمع؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

5. تابلو: اگر دیوار شما خالی به نظر می‌رسد پس به یک تابلو نیاز دارید. اتاق‌تان ظاهری ساده دارد؟ پس یک تابلو با نقشی شلوغ را انتخاب کنید. اگر دوست دارید ظاهری آرامش‌بخش به اتاق‌تان دهید، سه یا دو تابلو کوچک را با فاصله و با عکس‌های ساده روی دیوار خود نصب کنید. فریم‌های روشن مثل سفید، کِرِم، آبی‌آسمانی و صورتی کم‌رنگ را برای آرام بودن فضای اتاق در نظر بگیرید.

تابلو؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

 6. اشیاء بلند: این اشیاء یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خانه‌هایی با فضا کوچک است. برای مثال یک گلدانِ بلند را گوشه پذیرایی و در کنار تلویزیون قرار داده تا یک هارمونی زیبا ایجاد شود. همچنین می‌توانید از تابلو‌های عمودی نیز برای دیوار‌های خالی اتاق‌تان استفاده کنید.

اشیاء بلند؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

7. طبقات چوبی: این نوع شی تزئینی، مخصوص دیوار است. اگر خانه‌ای بزرگ دارید اما دیوارهای آن بسیار خالی به نظر می‌رسند، طبقه چوبی بهترین انتخاب برای پر کردن فضا دیوار است. طبقه چوبی به عنوان یک کتابخانه یا میز عمل می‌کند؛ بهترین مکان برای نصب آن، کنار تلویزیون در اتاق نشیمن یا در اتاق مطالعه یا اتاق خواب است. فقط یک تخته چوبی بردارید و به اندازه‌ای که دوست دارید آن را برش داده و به صورت افقی بر روی دیوار خود نصب کنید. اشیاء تزئینی زیادی می‌توانید روی آن قرار دهید. از جمله : گلدان‌های کوچک، مجسمه، کتاب به صورت عمودی و شمع. حتی با سلیقه خود، تخته را به صورتِ سه طبقه درآورده و با کمی خلاقیت، گیاه‌های کوچک روی آن بگذارید.

طبقات چوبی؛ یکی از 7 لوازم تزئینی

با هر کدام از این اشیاء، فضا خانه خود را زنده‌تر از قبل کنید؛ این به سلیقه شما بر‌می‌گردد که دوست دارید از کدام یک استفاده کنید.

اگر به این نوع مقاله‌های چیدمان علاقمند هستید و به دکوراسیونِ خانه خود اهمیت می‌دهید، پس این مقاله را از دست ندهید!شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.