با این ۱۰ نمونه فرش، اتاق خواب دنج تری داشته باشید

با این ۱۰ نمونه فرش، اتاق خواب دنج تری داشته باشید

اگر به دنبال فرش‌هایی هستید تا اتاق خواب خود را دنج‌تر و گرم‌تر نشان دهید، در این مطلب با ما همراه باشید. 


باید با صراحت بگویم که انتخاب فرش کار نسبتا سختی است، اگر بخواهید که هر فرش را براساس هدف خاصی خریداری کنید. در این مطلب سعی دارم فرش‌هایی که اتاق خوابتان را دنج‌تر می‎کند، نشانتان دهم. با ما همراه باشید تا با ۱۰ مدل از این فرش‌ها که اتاقتان را گرم‌تر نشان می‌دهد، آشنا شوید.

فرش های روشن و سفید

یکی از راه‌ها برای دنج‌‌تر و زیباتر نشان دادن یک اتاق خواب استفاده از رنگ‌های روشن است. استفاده از یک فرش سفید در اتاق می‌تواند موجب جذب نور شود. اگر فکر می‌کنید که اتاق خوابتان سرد و بی‌روح شده است، می‌توانید به جای استفاده از یک فرش سفید از یک فرش طرح‌دار روشن که در آن رنگ سفید نیز استفاده شده بهره بگیرید. علاوه بر این می‌توانید از روتختی‌های طرح‌دار در کنار فرش سفید استفاده کنید تا اتاق خوابتان پرانرژی‌تر جلوه دهد.  

فرش های پرز بلند یا شَگی

برای گرم‌تر و دنج‌تر نشان دادن اتاق خواب خود می‌توانید از فرش‌های پرز بلند یا به اصطلاح شَگی با طرح‌های کلاسیک در عین حال جذاب استفاده کنید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید،‌ می‌توانید با کمک یک فرش پرز بلند اتاقتان را زیباتر جلوه دهید. سعی کنید رنگ فرش پرز بلندتان را خنثی انتخاب کنید و برای تزئینات دیگر اتاق خواب به سراغ رنگ‌های دیگر بروید. به‌عنوان نمونه در تصویر زیر در کنار رنگ سفید و مشکیِ فرش از رنگ خردلی و سبز زیتونی در برخی از وسایل اتاق خواب استفاده شده است.

فرش های حصیری

همانطور که می‌دانید با استفاده از عناصر ساحلی می‌توانید اتاق خوابتان را زیباتر و دنج‌تر نشان دهید و این موضوع در رابطه با انتخاب فرش نیز صدق می‌کند. نمونه بارز این دکوراسیون را می‌توانید در عکس زیر به خوبی تماشا کنید. مهم نیست در چه آب و هوایی زندگی می‌کنید، با استفاده از عناصر ساحلی می‌توانید حس و حال دریا و ساحل را به اتاق خواب خود بیاورید.

فرش های رنگ تیره و فاخر

اگر اتاق خواب سفید دارید با انتخاب یک فرش رنگی و‌ طرح‌دار، شخصیت جذاب‌تری به اتاقتان ببخشید. رنگ‌های تیره و فاخر تاثیری مانند یک جعبه جواهر بر روی اتاق خواب سفیدتان می‌گذارند.

فرش های با طرح خیره کننده

اگر در اتاق خوابتان از رنگ‌های متفاوت و شاد استفاده کرده‌اید،‌ پیشنهاد می‌کنیم که با به کار بردن یک فرش با رنگ متفاوت‌تر موجب برجسته و خیره‌کننده‌تر شدن آن شوید. باتوجه به تصویر اگر اتاق خواب رنگارنگ دارید، برای انتخاب طرح فرش بهتر است به سراغ رنگ‌های سفید و مشکی بروید.

فرش های نرم و طرح دار

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، برای چنین اتاق خوابی می‌توانید فرش طرح‌دار رنگ روشن بگیرید. اینگونه فرش‌ها می‌توانند در کنار رنگ‌های سرد این اتاق فضایی دلباز و جذاب ایجاد کنند.

فرش های مدل بوهو

هیچ چیز به اندازه یک فرش مدل بوهو نمی‌تواند حس و حال یک اتاق را به سبک بوهو نزدیک کند. برای اینکه منظورم را بیشتر درک کنید، تصویر زیر را مشاهده کنید.

فرش های سیاه و سفید

فرش‌های سیاه و سفید برای هر دکوراسیون با هر رنگی مناسب هستند. این نکته هم قابل ذکر است که فرش‌هایی که تیره‌ترند، می‌توانند حس دنج‌تر بودن اتاق خواب را بیشتر به شما انتقال دهند.

فرش های آبی آسمانی

فرش‌های آبی آسمانی، همانطور که در تصویر می‌بینید، می‌توانند حال و هوای ساحلی و آرامش‌بخشی را به اتاق خواب شما هدیه دهند. با استفاده از این رنگ فرش‌ها می‌توانید علاوه بر به وجود آوردن ظاهر ظریف، حس دلپذیر و آرامی هم در اتاق خواب خود ایجاد کنید.

فرش های تیره خنثی

اگر در یک اتاق خواب زنانه که در آن از طرح‌های گُل ‌گُلی،‌ رنگ کِرِم و طوسی استفاده شده،‌ یک فرش قهوه‌ای پهن کنید، فوق‎العاده می‌شود. شما می‌توانید به وسیله رنگ‌های تیره خنثی زیبایی باشکوهی را به اتاق خوابتان بیاورید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.