با 12 نکته برای فصل پاییز آماده شوید.

با 12 نکته برای فصل پاییز آماده شوید.

با خانه‌ای آماده و سازمان‌یافته، از رسیدن پاییز لذت ببرید.


پاییز یک فصل باشکوه با ریزش برگ‌های قرمز و نارنجی‌رنگ از درختان و غروب دلنشین است. این فصل بیشتر از فصل‌های دیگر ما را به کار کردن ترغیب می‌کند.اگر سرتان شلوغ شده و نمی‌دانید چگونه برای پاییز آماده شوید، این 12 نکته به شما کمک می‌کنند تا خانه خود را خیلی ساده، از تابستان به پاییز منتقل کنید.

1.سقف‌ها، سیلندرها و لوله‌های فاضلاب را بازبینی کنید: یک بازرسی بصری از لوله‌ها و سیلندرها، ایده خوبی است. در این فصل، شاهد باران‌های زیادی هستیم بنابراین چک کردن سقف و دیگر اتصالات به خانه، خیال شما را از نم گرفتن سقف و دیگر اتفاقات ناگوار، راحت می‌کند.

2.به اتاق خود حال و هوای پاییز دهید: اگر احساس می‌کنید فضای اتاق‌تان تکراری شده و دوست دارید به آن حال و هوای پاییزی بدهید پس از کاغذ دیواری خود شروع کنید! از رنگ‌های گرم، مانند: نارنجی، زرد، قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید از طرح‌ شاخه‌های درخت یا برگ‌های پاییزی که تداعی کننده پاییز است کمک بگیرید.

به اتاق خود حال و هوای پاییزی دهید

3.شومینه یا بخاری خود را تمیز کنید: شومینه یا بخاری خود را در این فصل تمیز کنید و برای جلوگیری از ورود حشرات، هر روز ورودی آن را بررسی کرده و پاکسازی کنید.

شومینه یا بخاری خود را تمیز کنید

4.دودکش‌ها را گردگیری کنید: وجود خاکستر و خاک در دودکش‌ها، زمانی که باران هم می‌بارد باعث می‌شود که دود به راحتی از دودکش خارج نشده و تمام خانه را دوده بگیرد پس سعی کنید آن را گردگیری کنید.

دودکش‌ها را گردگیری کنید

5.ورودی خانه خود را سازماندهی کنید: اگر در این فصل، مهمان زیاد دعوت می‌کنید پس ورودی خانه خود را سازماندهی کنید. برای تمیز ماندن ورودی خانه‌تان، حتما یک فرش کوچک مخصوص کفش بگذارید چون وجود باران باعث می‌شود که چکمه‌های شما یا مهمان‌تان گِلی شوند! یک کمد دو طبقه هم کنار در ورودی گذاشته و یک طبقه را به لباس‌ها اختصاص داده و طبقه زیرین را برای چکمه‌ها در نظر بگیرید.اگر لوازم جانبی مانند کلید،کیف پول و غیره دارید، می‌توانید آن‌ها را داخل سبد و بالای کمدتان یا طبقه بالای آن قرار دهید.

ورودی خانه خود را سازماندهی کنید

6.میز کار خود را مرتب کنید: در این فصل شما با حجم کاری بیشتر روبرو هستید و ممکن است بچه شما از میزکارتان به عنوان میز تحریر استفاده کند! پس بهتر است آن را مرتب کنید تا از کار خود عقب نیفتید و با آرامش بیشتری با کار خود برسید.

میز کار خود را مرتب کنید

7.کابینت آشپزخانه را مرتب کنید: در این فصل، شب زودتر از قبل فرا می‌رسد و باید به تمام کارهای داخل خانه‌تان، بیشتر از قبل سرعت دهید. بنابراین از کابینت آشپزخانه‌تان شروع کرده و تمام موادغذایی داخل آن را مرتب کنید و با برچسب روی هرکدام، اسم‌شان را بنویسید.

کابینت آشپزخانه را مرتب کنید

8.حیاط یا تراس خود را تمیز کنید: با ریختن برگ‌های پاییزی، حیاط یا تراس شما شکلی نامنظم به خود گرفته و ظاهر خانه را بد جلوه می‌دهد. بنابراین جلوی درب، پنجره‌ها را تمیز کنید و برای زیباتر شدن فضای بیرونی، یک یا دو گلدان بزرگ هم دم در ورودی یا داخل تراس خود، قرار دهید.

حیاط یا تراس خود را تمیز کنید

9.داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا خود را انبار کنید: فهرستی از تمام داروهایی که در این فصل به آن نیازمند خواهید شد، تهیه کنید و در کابینت خود قرار دهید تا از آلرژی‌های این فصل در امان بمانید.

داروهای آنفولانزا و سرماخوردگی خود را انبار کنید

10.روشنایی خانه خود را بررسی کنید: همانطور که گفته شد، در این فصل خورشید زودتر از قبل غروب می‌کند و ممکن است به چراغ‌های اضافی نیازمند شوید. چند لامپ جداگانه خریده و به جاهایی که فکر می‌کنید کم‌نور است، نصب کنید.

روشنایی خانه خود را بررسی کنید

11. ملافه تخت‌تان را عوض کنید: برای تغییر دادن فضای اتاق خواب،عوض کردن ملافه تخت‌تان، بهترین راه است. می‌توانید از رنگ‌هایی که تداعی کننده پاییز است استفاده کرده و بیشتر فضای پاییزی را در اتاق‌اتان حس کنید.

ملافه تخت‌تان را عوض کنید

12. با هوای پاییز دوست شوید: بیشتر افراد شاغل، وقتی برای قدم زدن در میان برگ‌های پاییزی و لذت بردن از هوای این فصل ندارند. اگر بیشتر کارتان را در خانه انجام می‌دهید پس فضای کار خود را به بیرون انتقال داده یا در زمان استراحت، بر روی صندلی نشسته و با نوشیدن یک چای، با هوای پاییزی دوست شوید.

با هوای پاییز دوست شوید

اگر این مقاله برایتان جذاب و مفید بوده پس این مقاله‌ها را از دست ندهید!شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.