14 راه برای سازمان‌دهی فضای کارگاه هنری

14 راه برای سازمان‌دهی فضای کارگاه هنری

دنبال یک سوزن در انبار کاه هستید؟ با 14 راه، وسایل و ابزارِ کارگاه هنری خود را سازماندهی کرده؛ تا آسوده‌تر خلق کنید!


خلق کردن همیشه حس خوبی را منتقل می‌کند. فقط کافی است یک فضای کوچک در اختیار داشته باشیم تا با دستان خود، شروع به ساخت یک اثر هنری کنیم. فرض کنید یک گوشواره ساخته‌اید و تمام کارگاه‌تان بهم ریخته است و هیچ‌چیز سر جایش نیست! در این مقاله، ما به شما 14 راه‌حل پیشنهاد می‌کنیم تا فضای کارگاهتان همیشه مرتب بماند.


1.مرتب کردن براساس رنگ: اگر کارگاه هنریِ شما مخصوص بافتن لباس است پس با چیدن کامواها براساس رنگ، نه تنها فضا زیباتر خواهد شد بلکه خیلی راحت‌تر می‌توانید برای پروژه‌ی بعدی، رنگ کاموای خود را انتخاب کنید. اگر کمد‌ کوچک و طبقه‌ای دارید، الان دست به کار شده و کامواهای خود را بچینید!

مرتب کردن براساس رنگ

این روش را می‌توانید برای تیوپ‌های رنگ هم اجرا کنید.

مرتب کردن براساس رنگ
2.یک سبد فلزی‌: کاغذ‌های کاهی و رنگی خیلی نازک و حساس هستند. برای مراقبت و چیدمان خلاقانه آن‌ها، از یک سبد فلزی کمک گرفته و به صورت عمودی و لوله شده آن‌ها را بچینید.

یک سبد فلزی‌

3.طبقات: یکی از راحت‌ترین راه‌حل‌ها برای سازماندهی وسایل خود، طبقات هستند. می‌توانید چند طبقه به دیوار خود نصب کرده و وسایل اضافی را در آن بچینید. اگر هم کمد خالی مثل قفسه دارید، یکی از بهترین مکان‌ها برای چیدن وسایل هنری است.

طبقات

طبقات

4.دیگر وسایل کوچک‌تان را گم نکنید: اگر ابزار ریز و کوچکی دارید مثل: چسب، پولک، دکمه و غیره، آن‌ها را داخل لیوان‌های شیشه‌ای یا جعبه‌های شفاف، روی میز کار خود قرار دهید تا دیگر گم‌شان نکنید!

دیگر وسایل کوچک‌تان را گم نکنید

دیگر وسایل کوچک‌تان را گم نکنید

5. بوم‌های خود را مرتب کنید: نقاش هستید؟ بوم‌های نقاشی همه جا پخش شده؟ پس یک قفسه از چوب به اندازه بوم‌های خود بسازید تا دیگر فضای اتاق را بی‌نظم نشان ندهند.

 بوم‌های خود را مرتب کنید

6. پارچه‌های رنگی: اگر پارچه‌های رنگی و گل گلی برای خیاطی دارید پس یک نردبان ظریف خریده و پارچه‌ها را مرتب روی هر میله آویزان کرده تا هر وقت خواستید، به راحتی و بدون گم کردن، از آن‌ها استفاده کنید. پارچه‌های رنگی

اگر دوست دارید بیشتر به اتاق‌تان نظم دهید و میز‌تان جای خالی برای کشو دارد، چند سبد فلزی را به شکل زیر در آن قرار داده و پارچه‌های خود را داخلش قرار دهید.

 پارچه‌های رنگی

7.تابلو مخصوص ابزار: لازم نیست دیوار کارگاه‌تان را سوراخ کنید! این نوع تابلو را از ابزار‌فروشی خریداری کرده و ابزارهای خود را روی آن قرار دهید. بهترین مکان برای این تابلو، بالای میزتان است که به همه ابزار موردنیاز دسترسی داشته باشید.

تابلو مخصوص ابزار

تابلو مخصوص ابزار

8.مرتب کردن براساس کاربرد: هر نوعی از سبد که علاقمندید برداشته و هر وسیله‌ای که دارید را به ترتیب کاربرد، در هر سبد چیده و روی آن برچسب بزنید؛ حالا خیلی بهتر از قبل می‌توانید از ابزار خود استفاده کنید.مرتب کردن براساس کاربرد

9.قلم‌موهای تمیز برای نقاشِ : نقاش‌ها همیشه با قلم‌موهایشان چالش دارند! یک لحظه آن قلم‌مویی که برای نقاشی احتیاج دارند گم می‌شود و حسابی هم حرص می‌خورند. پس چند بطری شیشه‌ای بردارید و هر قلم‌مو را براساس شماره‌اش در آن بچینید تا دیگر حرص نخورید!

قلم‌موهای تمیز برای نقاشِ شلخته

10. چیدن روبان به صورت خلاقانه: برای تزئین لباس از روبان استفاده می‌کنید؟ آیا همیشه روبان‌هایتان را گم می‌کنید؟ یک ایده خلاقانه برای شما در نظر داریم. مثل عکس زیر، یک جعبه کوچک را با دریل سوراخ کرده و روبان‌های خود را از طول خارج کنید. سپس جعبه را روی میز کارتان گذاشته و هر وقت خواستید روبان خود را تا اندازه دلخواه کشیده و ببُرید.

 چیدن روبان به صورت خلاقانه

11. جعبه‌های شفاف: برای نگه‌داری خیلی بهتر از وسایل، جعبه‌های شفاف گزینه‌‌ای عالی هستند. بر روی هرکدام برچسب زده و وسایل‌تان را براساس اسم، داخل هر کدام قرار دهید.

جعبه‌های شفاف

جعبه‌های شفاف

12. مراقبت از رنگ‌ها: اگر هر نوع رنگ برای نقاشی یا کاردستی استفاده می‌کنید پس بیشتر مراقب‌شان باشید! چند لیوان مقوایی را از طول، با چسب بهم وصل کنید تا به شکل زیر شود. حالا همه رنگ‌هایتان را داخل آن بچینید تا شکل زیباتری بگیرد و هم منظم‌تر شود.

مراقبت از رنگ‌ها

13. چسب‌نواری: امروزه در بیشتر لوازم تحریرها، چسب‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع دیده می‌شود. اگر از آن‌ها برای کاردستی‌های خود استفاده می‌کنید پس برای نظم دادن به آن‌ها، چند میله را بالای دیوارتان نصب کرده و همه چسب‌ها را داخل آن و بالای میزتان آویزان کنید. حالا خیلی راحت‌تر از چسب‌هایتان استفاده کنید!

چسب‌نواری

اگر موافق مورد اول نبودید، می‌توانید از یک میله ایستاده هم برای چیدن آن‌ها کمک بگیرید.

چسب‌نواری

14. تخته گچی برای برنامه‌ریزی: این مورد فقط نظم شما را در عمل و ابتکار بالا می‌برد. خیلی برنامه‌ریز هستید؟ به کار خود بیش از حد اهمیت می‌دهید؟ پس یک تخته گچی مشکل شما را حل می‌کند! چگونه؟ اگر پول کافی دارید، بالای میز کار خود یک تخته گچی نصب کرده و تمام برنامه روزانه‌تان را بنویسید؛ مثلا قرار است فردا چه چیزی درست کنید.

تخته گچی برای برنامه‌ریزی

این 14 مورد مربوط به تمام کسانی است که یک اتاق مخصوص برای خلق آثار دستی دارند؛ هر کدام از این موارد به هر نوع حرفه مثل: بافتن و دوختن لباس، ساخت جواهرات، نقاشی، کارهای گرافیکی و غیره می‌توانند مربوط باشند.

اگر به زیبایی و چیدمان خانه‌تان نیز اهمیت می‌دهید این مقاله‌ها را نیز از دست ندهید!شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.