با 6 نکته به یک طراح دکوراسیون تبدیل شوید!

با 6 نکته به یک طراح دکوراسیون تبدیل شوید!

در این مقاله، از تجربه‌های یک طراح دکوراسیون استفاده کنید که در تزئین و اصلاح خانه‌تان، شما را به صورت صحیح راهنمایی می‌کند تا شما نیز به یک طراح دکوراسیون تبدیل شوید.


خانه شما ممکن است زیبا به‌نظر بیاید اما ممکن است از چیدمان آن دل‌زده شده و دوست داشته باشید تغییری در آن ایجاد کنید. ما در این بین، 6 نکته را از زبان یک طراح دکوراسیون به شما یادآوری خواهیم کرد؛ که چگونه خانه خود را به صورت ساده اصلاح و تزئین کنید و یک طراح دکوراسیون برای خانه خود باشید.

1. سبک خود را تعیین کنید: دوست دارید فضای خانه‌تان چه حسی را منتقل کند؟ به شما یک ترفند یاد می‌دهیم تا سبک خود را داشته باشید! به کمد خود نگاهی بیندازید. آیا ترجیح می‌دهید که وسایل‌تان مرتب و سازماندهی شده باشد یا کمی آزاد و بهم ریخته باشد؟ آیا نسبت به برخی رنگ‌ها یا الگوها گرایشِ خاصی دارید؟ راه دیگری که به شما در پیدا کردن سبک‌تان کمک می‌کند، فکر کردن به کلمات کلیدی بوده که سبک‌ شما را تعریف می‌کند؛ مانند: سنتی، رسمی، ظریف، فانتزی، دعوت کننده، ساده و مدرن. توجه داشته باشید که برای طراحی خانه‌تان از تجربه‌های زندگیتان الهام بگیرید. جاهایی که سفر کرده‌اید را به یاد بیاورید و هتل‌ها و مکان‌هایی که دوست داشته‌اید. به طور مثال اگر به یک رنگِ خاص علاقه‌مند شده‌اید، آن را در تزئین خانه‌تان به کار برده تا یادآور خاطرات و تجربیات خوبِ شما باشد.

سبک خود را تعیین کنید

2. کشف کنید چه چیزی را دوست ندارید: برای طراحی و اصلاح خانه خود باید از این قانون پیروی کنید. به طور مثال، همیشه با گفتن اینکه چه چیزی را دوست ندارید، شخص مقابل‌ از سلیقه‌تان مطلع می‌شود و هرگز آن کار را تکرار نمی‌کند؛ پس اگر مجسمه‌ای در اتاق‌تان وجود دارد و شما را به یاد خاطرات بد کودکی‌تان می‌اندازد، آن را از اتاق‌تان حذف کنید تا دیگر تداعی‌کننده خاطرات بد و آزاردهنده نباشد.

3. یک فضای درست را بسازید: داشتن یک فضای کافی که بر روی مقیاس نیز تاثیر می‌گذارد، بسیار مهم است. بیشتر مردم از مبلمانی استفاده می‌کنند که برای فضای خانه بسیار بزرگ یا خیلی کوچک است. همیشه بعضی‌ از مبلمان فروشی‌ها بدون در نظر گرفتن فضای یک خانه، آن را به طور استاندارد نمی‌سازند و متاسفانه شما در این راه ضرر می‌کنید؛ پس اگر در حال تغییر مکان، خرید خانه یا تغییر چیدمان خانه هستید، حتما فضایی برای تلویزیون، مبلمان و میزناهارخوری از قبل تعیین کرده؛ تا دچار کمبود فضا یا دیگر مشکلات نشوید. کلید حل این راه در رعایت وزن بصری و تعادل فضای خانه شماست. اگر در حال حاضر فضای خانه شما زیادی خلوت است روی این مقاله و اگر دوست دارید فضای آن بزرگ‌تر به نظر بیاید، روی این مقاله کلیک کنید.

یک فضای درست را بسازید

4. نمونه رنگ خود را داشته باشید: انتخاب رنگ یکی از مهم‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید انجام دهید. انتخاب رنگ مناسب روی فضای خانه تاثیر زیادی گذاشته و فضاها را به‌هم متصل می‌کند. خانه خود را به‌صورتی کل در نظر بگیرید. ممکن است ریسک کنید و یک رنگ اشتباه را به دیوارهای خانه بزنید! این کار را نکرده و از روانشناسی رنگ‌ها کمک بگیرید. چگونه؟ در نظر داشته باشید که چه نوع رنگ‌هایی به‌شما آرامش می‌بخشند و چه رنگ‌هایی شما را شاد و سرزنده می‌کنند. به‌عنوان راهنمایی بیشتر، یک رنگ ارزان قیمت بخرید و آن را در گوشه‌ای از دیوار خود استفاده کنید؛ تا بتوانید رنگ را در نور طبیعی روز و تاریکی شب مشاهده کنید. البته بستگی به نوردهی خانه‌تان دارد که رنگ چگونه خود را نشان می‌دهد. برای خلاقیت بیشتر، رنگ سفید را بر دیوار خود بزنید و موقعی که خیس است، رنگ آبی، زرد ، سبز و قرمز را به آن اضافه کنید. این روش یک ترکیب رنگ جدید و جالب به ما می‌دهد. حتی می‌توانید با فضای بیرونی‌ مانند آسمان یا پوشش گیاهی یک هارمونی، ایجاد کنید.

نمونه رنگ خود را داشته باشید

5. قیمت‌های بالا و پایین را با هم ترکیب کنید: شاید با خواندن تیتر کمی گیج شوید اما مورد 5 خیلی نکته ساده و صریحی است. لازم نیست که تمام لوازم خانگی‌تان را گران یا خیلی ارزان بخرید. از لوازم خانگی‌هایی استفاده کنید که قیمت‌های بالا و پایین دارند. به طور مثال اگر می‌خواهید یک مجسمه گران‌قیمت را روی یک میز ارزان‌قیمت قرار دهید، دو دل نباشید! وسایل خانه خود را در هر رنج قیمتی که دوست‌ دارید خریده و با کمک یک طراحان دکوراسیون، خانه خود را لوکس‌تر از همیشه کنید. اگر به دنبال یک خانه لوکس هستید، روی این مقاله کلیک کرده تا در چند دقیقه به راز لوکس بودن یک خانه، پی ببرید!

قیمت های بالا و پایین را با هم ترکیب کنید

6. از کف به بالا شروع کنید: طراحی داخلی یک خانه می‌تواند کمی پیچیده باشد. بیشتر طراحان تازه‌کار هیچوقت نمی‌دانند از کجا شروع به کار کنند. پس پیشنهاد می‌کنیم که از کف شروع کنید! درست است؛ در مورد پوشش کف تصمیم بگیرید. مهم نیست که کف‌های چوبی، کف‌پوش، کاشی، سنگ یا موکت می‌خواهید! پس اول به کفِ خانه فکر کنید تا یک ایده عالی برای چیدمان لوازم خانگی به ذهن‌تان برسد. برای مثال اگر فرشی قدیمی را برای پوشش کف انتخاب می‌کنید پس لوازم خانگی نوستالژیک و سنتی را برای فضای خانه در نظر بگیرید.

در این مقاله از یک طراح دکوراسیون نیز کمک گرفته شده تا علاقه‌مندان «مقاله‌های چیدمان پیشنهادی ما» دید گسترده‌تری نسبت به دنیای دکوراسیون پیدا کنند.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.