9 نکته فوق‌العاده جالب برای خانه‌ای کامل‌تر

9 نکته فوق‌العاده جالب برای خانه‌ای کامل‌تر

در این مقاله شما را با 9 نکته تزئینی جالب که خانه‌تان را به صورت شگفت‌انگیزی کامل‌تر نشان می‌دهد، آشنا می‌کنیم.


یکی از خلاقیت‌های طراحان دکوراسیون، پنهان کردن نقاط ضعف یک خانه و نشان دادن نقاط قوت آن است. در این مقاله شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم که خانه‌تان را کامل‌تر نشان داده و نیازی به خرج کردن اضافی نیز ندارید.

1. در ورودی خود را جذاب‌تر نشان دهید: دوست دارید خانه‌تان جلب توجه کند؟ پس از در ورودی خود شروع کنید. اگر در ورودی‌تان چوبی است پس یک رنگ شاد به آن زده تا ظاهری دعوت‌کننده داشته باشد.

در ورودی خود را جذاب‌تر نشان دهید
2. رنگ‌های روشن و ملایم بر روی دیوارهایتان بزنید: رنگ سفید و خاکستری مخصوصا در راهرو ورودی، ظاهری آرامش‌بخش به فضای خانه می‌دهد. این دو رنگ، یک انعطاف‌پذیری خاص به خانه‌تان داده و می‌توانید هر نوع وسایل تزئینی با رنگ‌های مختلف را در خانه خود بچینید.

رنگ‌های روشن و ملایم بر روی دیوارهایتان بزنید
3. مطمئن شوید مبلمان‌تان در جای صحیح خود باشند: وقتی داخل یک لابی هتل یا برج می‌شوید، مبلمان‌ها به شکل خاصی چیده شده‌اند؛ مبل سه نفر مقابل مبلمان تکی قرار گرفته و انگار در حال معاشرت هستند! برای ارتباط فضایی بهتر، اگر مبل سه نفره و دو مبل تک نفره دارید، آن‌ها را مانند شکل زیر، به صورت U یا H بچینید. همه فکر می‌کنند چسباندن مبل به دیوار، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد اما اشتباه است! در واقعیت، گذاشتن مبلمان دور از دیوار، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

مطمئن شوید مبلمان‌تان در جای صحیح خود باشند
4. نور به فضای اتاق‌تان وارد کنید: اگر پنجره‌های زیادی دارید پس آن‌ها را با پرده‌ نپوشانید بلکه از پرده‌های ساده و سفید‌رنگ استفاده کرده تا نور بیشتری به فضای خانه وارد شود. می‌توانید پرده‌هایی از جنس کتان، ابریشم و... تهیه کنید زیرا سبک بوده و به راحتی آویزان می‌شوند.

نور به فضای اتاق‌تان وارد کنید
5. حداقل یک آینه به دیوار خود بزنید: آینه فضا را روشن‌تر نشان دهد چون نور را در فضا منعکس می‌کند. آن را کنار پنجره قرار ندهید زیرا نوری به فضا نمی‌بخشد پس آینه‌تان را روبروی پنجره قرار داده تا یک فضای پرنور برایتان ایجاد کند.

حداقل یک آینه به دیوار خود بزنید
6. مقیاس‌ها را رعایت کنید: یکی از نکات مهم در تزئین دیوار، رعایت مقیاس است. اگر قصد دارید تابلویی را به دیوار بزنید پس تراز چشمی را فراموش نکنید. اعضای خانواده قد نسبتا کوتاهی دارند؟ پس تابلو را در تراز چشم کوتاه‌تری قرار دهید؛ اگر می‌خواهید دو تابلو را نیز کنار هم به دیوار بزنید، حتما دو یا چهار اینچ آن‌ها را از هم فاصله دهید.

مقیاس‌ها را رعایت کنید
7. با یک نوردهی صحیح فضای بزرگتری داشته باشید: هر اتاق باید نوردهی صحیح داشته باشد تا فضای اتاق را بزرگتر نشان دهد. برای نوردهی بهتر، از هالوژن‌های کوچک اما زیاد استفاده کرده تا هم نوردهی ملایمی داشته باشید و هم فضای خانه بزرگتر و شیک‌تر به نظر بیاید.

با یک نوردهی صحیح فضای بزرگتری داشته باشید
8. چگونه فرش خود را تنظیم کنیم: یکی از چالش‌های چیدمان مطمئنا انداختن فرش در اتاق نشیمن است؛ به طور مثال اگر فرش زیر پایه مبل باشد یا نباشد! دوست دارید جواب این سوال را بدانید؟ فرش را 8 یا 10 اینچ از پایه مبل‌تان فاصله دهید و اگر فرش کوچک‌تری دارید آن را بیشتر فاصله داده تا فضای نشیمن بزرگ‌تر نشان داده شود.

چگونه فرش خود را تنظیم کنیم
9. هر سه ماه یک بار چیدمان خانه‌تان را عوض کنید: اگر فضای خانه تکراری بنظر می‌آید پس با سلیقه خودتان آن را تغییر دهید چرا که تغییر دکوراسیون به شما نیز یک حس خوب خواهد داد. اگر طرحی برای چیدمان به ذهن‌تان نمی‌رسد، این مقاله شما را راهنمایی می‌کند.


این 9 نکته به صورت تخصصی از مقاله یک طراح دکوراسیون ترجمه شده است. اگر دوست دارید نکات بیشتری در مورد چیدمان یک خانه بدانید پس «مقاله‌های چیدمان پیشنهادی ما» را از دست ندهید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.