اهدای پرنده های سفالی صلح و دوستی به دکتر روحانی

اهدای پرنده های سفالی صلح و دوستی به دکتر روحانی

1397/09/17

کودکان صلح سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در محل برگزاری جلسه توسعه و برگزیدگان استان سمنان، پرنده‌های سفالی دست‌ساخته خود را که نماد صلح و دوستی و آشنایی با تمام جهانیان به‌ویژه کودکان است به رییس جمهور جناب آقای روحانی اهدا کردند.


در نشستی که حول محور توسعه و برگزیدگان استان سمنان برگزار شده بود، کودکان حامل پیام صلح سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، پرنده‌های سفالی دست‌ساخته خود را که نماد صلح و دوستی با جهانیان است به رییس جمهور جناب آقای حسن روحانی اهدا کردند.

اهدای پرنده صلح به روحانی

کودکان صلح به‌نمایندگی از تمام کودکان ایران‌زمین، پیام خود را که دربرگیرنده صلح و دوستی به جهانیان به‌ویژه کودکان است، طی نامه‌ای خطاب به رییس جمهور آقای روحانی انتقال داده و خواستار آن شدند که به‌عنوان پدر تمام کودکان این سرزمین، پیام صلح و آشنایی را به گوش جهانیان برسانند تا دنیایی سرشار از زیبایی و لبخند بسازیم.
این کودکان به‌واسطه هنر که زبان مشترک همه ملت‌ها است، سعی برآن داشته‌اند که نشان دهند دنیای با پرنده به‌مراتب زیباتر از دنیای با بمب و موشک‌ها خواهد بود.

متن نامه به شرح زیر است :

« بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس جمهور
زمانی که خبردار شدیم به سرزمین مادری‌تان می‌آیید دلمان به‌جای کبوترهای سفالی‌مان پر کشید.
کبوترهایی که نماد صلح هستند، ما با همین دست‌های کوچک و دل‌های بزرگ‌مان بیست هزار کبوتر سفالی ساخته‌ایم، تا به جهان بزرگترها بگوییم، دنیای با پرنده‌ها قشنگ‌تر از دنیای با بمب و موشک‌هاست.
آقای رئیس جمهور؛
معلم‌های خوبمان به ما یاد داده‌اند که هنر، زبان مشترک همه آدم‌هاست. پس با تقدیم این پرنده‌های بی‌زبان صنایع دستی ایران به شما، که پدر تمام کودکان این سرزمین هستید درخواست می‌کنیم پیام صلح، دوستی و آشنایی ما را به همه جهانیان به‌ویژه کودکان برسانید و به همتایان خود بگویید ما بچه‌ها می‌خواهیم وارث لبخندها و دوستی‌ها باشیم و دنیایی سرشار از زیبایی و شادی بسازیم.»

اهدای پرنده صلح به روحانی

اهدای پرنده صلح به روحانیشما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.