پایه دورهمی ها؛ پایاپای

پایه دورهمی ها؛ پایاپای

پایاپای از جمله بازی‌های جذاب گروهی و دسته‌جمعی است. این شکل بازی‌ها از طریق ایجاد ارتباط بین بچه‌ها، مهارت‌های اجتماعی آن‌ها را به‌طور قابل‌ توجهی بهبود می‌بخشد، حس همکاری را در بچه‌ها تقویت می‌کند و حتی در بالا بردن مهارت‌های میانجی‌گری و حل مشکلات آن‌ها نیز نقش خواهد داشت. بچه‌هایی که زود خسته می‌شوند و گاهی بدون رسیدن به نتیجه از ادامه فعالیت‌ منصرف می‌شوند،‌ احتمالا به‌دلیل تشویق شدن و پاداش گرفتن، مدت زمان بیش‌تری را به این بازی می‌پردازند.


پایاپای بازی هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده‌ای که نمونه‌ای از آن به سفارش چونک با تصاویری از محصولات صنایع دستی تولید شده است.این بازی در دورهمی‌های خانوادگی بسیار کاربردی و سرگرم‌کننده است؛ پایاپای مناسب سنین 7 تا 99 سال بوده و محدودیت سنی ندارد. همین موضوع پایاپای را از بازی‌های دیگر متمایز کرده و همه گروه‌های سنی را جذب می‌کند.

پایاپای از جمله بازی‌های جذاب گروهی و دسته‌جمعی است. این شکل بازی‌ها از طریق ایجاد ارتباط بین بچه‌ها، مهارت‌های اجتماعی آن‌ها را به‌طور قابل‌ توجهی بهبود می‌بخشد، حس همکاری را در بچه‌ها تقویت می‌کند و حتی در بالا بردن مهارت‌های میانجی‌گری و حل مشکلات آن‌ها نیز نقش خواهد داشت. بچه‌هایی که زود خسته می‌شوند و گاهی بدون رسیدن به نتیجه از ادامه فعالیت‌ منصرف می‌شوند،‌ احتمالا به‌دلیل تشویق شدن و پاداش گرفتن، مدت زمان بیش‌تری را به این بازی می‌پردازند. علاوه بر این، چسبیدن به یک بازی می‌تواند به کودکان کمک کند تا بلوغ و صبر را در خود بالا ببرند. برای بچه‌ها رقابت کردن با همسن و سال‌ها یا حتی بزرگترهای خانواده، بسیار جذاب است. بچه‌ها برای شناخته شدن و کسب موقعیت بهتر در بازی، سرسختانه مبارزه می‌کنند و برای رسیدن به هدف خود دست از تلاش برنمی‌دارند.

پایاپای همچنان که برای کودکان بسیار مفید است برای بزرگسالان نیز فواید بسیاری دارد:یکی از مزایای شگفت‌انگیز بازی برای بزرگسالان تاثیر مثبتی است که بر میزان انرژی آن‎ها دارد. بازی کردن می‌تواند انرژی را افزایش داده و حتی مقاومت در برابر بیماری‌ها را بهبود ببخشد. در نتیجه بازی کردن، بزرگسالان احساس جوانی کرده و خود را پر از انرژی احساس می‌کنند.

پایاپای

در جعبه پایاپای این بازی هیجان‌انگیز و جذاب، یک زنگ، تعدادی کارت و همچنین بروشور بازی قرار دارد؛ کارت‌های بازی پایاپای در نمونه سفارشی چونک حاوی تصاویری از صنایع دستی ایرانی است که برای آشنایی کودکان و نوجوانان با صنایع دستی کشورمان نیز بسیار مفید خواهد بود.


برای شروع بازی: کارت‌های مخصوص پایاپای حاوی تصایر محصولات فروشگاه صنایع دستی چونک بین بازیکنان پخش شده و با به صدا درآمدن زنگ، بازی آغاز می‌گردد. براساس قوانین بازی هرکس زودتر دستش خالی شود و کارت‌های خود را تمام کند و زنگ را به‌صدا درآورد، برنده بازی خواهد بود. در صورتی‌که دو بازیکن موفق شوند همزمان کارت‌های خود را تکمیل کنند، برنده کسی است که زنگ را زودتر به‌صدا درآورد.

پایاپای

در میان کارت‌های پایاپای دو کارت با تصاویر داروغه و امین التجار دیده می‌شود:
در مورد کارت داروغه احتیاط کنید و اگر به دستتان رسید هرچه سریع‌تر از شر آن خلاص شوید، اگر در پایان بازی این کارت دست شما مانده باشد، 20 امتیاز منفی خواهید گرفت. کارت امین‌التجار تصویری از نماد بزرگ‌ترین تاجر شهر است و کارت‌های شما را جفت و جور می‌کند و نقص‌ها و کاستی‌ها توسط آن جبران می‌شود. اما اگر کارت امین التجار در دست‌تان باشد و بازیکن دیگری قبل از شما زنگ پایان بازی را به‌صدا درآورد، 20 امتیاز منفی از امین التجار خواهید گرفت.


این بازی جذاب و پرهیجان را برای دورهمی‌های خود مانند شب یلدا، تعطیلات عید نوروز، سیزده بدر و... تهیه کنید و برای همه اعضا خانواده و آشنایان خاطره‌ای فراموش نشدنی بسازید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.