ایده‌های قرمز و طلایی در چیدمان خانه برای روز عشق

ایده‌های قرمز و طلایی در چیدمان خانه برای روز عشق

روز عشق یا روز عشاق (ولنتاین) در فرهنگ مسیحی و مدرن غربی روز ابراز عشق است که در سال یک روز به آن اختصاص می‌یابد. این مناسبت در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود و عشاق برای ابراز عشق به‌یکدیگر معمولا با خرید هدیه، گل سرخ و شکلات این روز را با هم جشن می‌گیرند. در ایران و فرهنگ ایرانی، روز عشق، 5 اسفند برگزار می‌شود که جشن اسفندگان (سپندارمذگان) یا جشن مژده‌گیران نام دارد و این روز را روز بزرگداشت زن و زمین نیز می‌دانستند.


عشق، حسی به‌معنای دوست داشتن یک فرد است. همچنین احساسی عمیق و علاقه‌ای لطیف که باید دوطرفه باشد. در ادبیات کهن و اصیل ایرانی اشعار و نمونه‌هایی از عشق داریم که سهم عاشق و معشوق دوری و انتظار است. اما آیا رسم عاشق و معشوق فقط انتظار کشیدن و منتظر ماندنست؟ برای عاشق ماندن و به عشق رسیدن، باید برنامه‌ریزی کرد. باید تلاش کرد و در جهت خواسته‌ها گام برداشت. ممکن است منتظر فرصتی برای پیشنهاد ازدواج باشید یا اینکه به عشق خود رسیده‌ باشید، عشق همیشه در هر مرحله‌ای که هستید نیاز به مراقبت دارد و باید از عشق و محبتی که بین شماست، مراقب و نگهداری کنید. یکی از این بهانه‌ها برای عاشق ماندن، روز جهانی عشق (ولنتاین) است که در همه جای دنیا این روز برای عشاق یک روز مهم و خاطره‌انگیز است و برای بهتر برگزار شدن آن باید یک جشن کوچک را برنامه ریزی ‌کرد. این امر مستلزم آن‌ است که علاوه بر خرید هدیه، چیدمان منزل هم خاص و متفاوت باشد. تزیین میز شام و منزل با چیدمانی از رنگ‌های هیجان‌انگیز، می‌تواند این جشن را زیباتر کند. چونک در این مقاله شما را با ایده‌های جالبی برای تزیین منزل و چیدمان یک میز شام خاص و زیبا آشنا می‌کند. اگر قصد دارید یک سورپرایز ویژه برای عشق خود تدارک ببینید یا در روز ولنتاین از عشق خود خواستگاری کنید و حتما جواب مثبت بگیرید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

چرا روز عشق قرمز است؟

در همه جای دنیا برخی از مناسبت‎‌ها رنگ مخصوص به‌خود را دارند. رنگ، به فرم و ترکیب ساختاری اشیاء کمال می‌بخشد و بدان نیرو می‌دهد. همه چیزهایی که ما در این دنیا می‌بینیم با رنگ رابطه‌ای تنگاتنگ دارند و تصور جهان بدون رنگ غیر ممکن است. زیرا رنگ در همه جا حضور دارد و نقش موثری بازی می‌کند. ارتباطات به‌ کمک رنگ‌ها صورت می‌گیرد و تمام دریافت‌های عینی از طریق رنگ انجام می‌گیرد. رنگ مطلوب برای روز ولنتاین قرمز است که از خاطره‌انگیزترین رنگ‌هاست. اما چرا رنگ قرمز؟ آیا رنگ قرمز به‌تنهایی زیباست؟ همیشه اغلب افراد برای روز عشق فقط رنگ قرمز را انتخاب می‌کنند اما آیا تا به‌حال به این نکته فکر کرده‌اید که چه رنگ یا رنگ‌های دیگری برای چیدمان ولنتاین در کنار این رنگ مناسب‌تر است؟ رنگ‌ها اگرچه به‌تنهایی معانی خاص خود را دارند اما با هم‌نشینی در کنار رنگ‌های دیگر تاثیر متفاوتی را ایجاد می‌کنند. ترکیب‌بندی یا کمپوزسیون در رنگ‌ها مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه در یک چیدمانِ خوب است. ترکیب‌بندی در رنگ به‌معنای کنار هم قرار دادن دو یا چند رنگ به‌نحوی است که حالت و مفهومی معین و مشخص را بیان کنند یا بر پایه مقصودی باشد و برای بیانی خاص.

در روانشناسی رنگ‌ها هر رنگ می‌تواند بر حسب سردی، گرمی و درخشان بودن خود تاثیر روانی خاصی بر انسان بگذارد. در بیشتر جوامع رنگ قرمز معانی مشترکی دارد و با سرور و شادی، عشق و زندگی مرتبط بوده و پویا و زنده است. قرمز قدرت اراده را بالا برده و عنصری محرک برای پیروز شدن است. قرمز اشتیاق و هیجان روحی را بالا برده و نیروبخش است. استفاده از آن در چیدمان، علاوه بر اینکه فضا را گرم‌تر کرده، ضربان قلب را نیز بالا می‌برد و دلیل هیجان انگیز بودن قرمز نیز همین امر است. رنگ‌ها دارای طعم‌های متفاوتی نیز هستند که طعم رنگ قرمز شیرین و عسلی است. رنگ قرمز و رنگ سرخ، رنگ گرمای زناشویی، عشق و تشکیل خانواده است.

هم‌نشینی رنگ‌های قرمز و طلایی

هم‌نشینی رنگ قرمز در کنار رنگ طلایی در روز ولنتاین، چیدمانی زیبا و خیره کننده خواهد شد. رنگ طلایی یکی از رنگ‌های درخشانی است که در هم‌نشینی با رنگ‌های دیگر جلوه رنگ را بیشتر کرده و تاثیر بسزایی بر زیبایی چیدمان دارد. طلا از دیرباز در صنایع‌دستی ایرانی نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است و در هنرهایی چون نگارگری و تذهیب به‌صورت رنگ خالص و در سفال و سرامیک به‌صورت لعاب طلا از گذشته تا به امروز به‌کار می‌رود. رنگ طلایی متالیک در گروه رنگ‌های برازنده، زیبا و باسلیقه پنتون (موسسه‌ای در زمینه آموزش و اطلاعات رنگ) است که درخشان بودن آن در کنار رنگ قرمز کنتراست بیشتری ایجاد می‌کند. رنگ طلایی مات نیز در گروه رنگ‌های کلاسیک بوده و رنگی خنثی است. رنگ‌های خنثی دسته‌ای از رنگ‌ها هستند که معمولا به آسانی با رنگ‌های دیگر هم‌نشین شده و مکمل خوبی به‌خصوص در دکوراسیون محسوب می‌شوند. رنگ طلایی در کنار رنگ قرمز حسی از پیوستگی، ثبات و قدرت را القا می‌کند.

همنشینی رنگ‌های قرمز و طلایی

چیدمان یک میز شام خاطره‌انگیز

اولین پیشنهاد چونک، چیدمان میز شام با ظروف قرمز و طلایی رنگ برند سویلاست. رنگ‌های قرمزِ گلدار از این ظروف در کنار طلایی‌های ترکدار، بسیار زیباست. «اردورخوری سفالی برند سویلا طرح گلدار مدل پرنده طلا» با رنگ قرمز در کنار «کاسه سفالی برند سویلا طرح طلا ترک‌دار» و «بشقاب سفالی برند سویلا طرح گلدار» قرمز رنگ یا «بشقاب سفالی برند سویلا طرح طلای ترک‌دار» در کنار «کاسه سفالی برند سویلا طرح گلدار» قرمز و «قاشق سفالی طلا برند سویلا» یک ست زیبا و خاطره‌انگیز را برای شما در روز عشق ایجاد کرده و چیدمان میز شام شما را منحصر بفرد می‌کند.

چیدمان خاطره انگیز

چیدمان یک میز عصرانه جذاب

دومین پیشنهاد چونک، چیدمانی مناسب برای میز عصرانه است. ظروف قرمز و طلایی برند آپریگون که از هم‌نشینی رنگ قرمز درخشان در کنار رنگ طلایی براق، ترکیب بسیار جذابی ایجاد شده و همه نگاه‌ها را به‌سوی خود جلب می‌کند. «پیش دستی سفالی برند آپریگون مدل گرد با پرنده‌ طلا» با رنگ قرمز هیجان‌انگیزش و «سینی سفالی برند آپریگون مدل مستطیل با پرنده طلا» قرمز در کنار «کاسه سفالی برند آپریگون مدل پشت طلا» و «کاسه سفالی برند آپریگون مدل ویژه با پرنده‌ طلا» می‌تواند زیبایی چیدمان میز را برای یک عصرانه دونفره، دو چندان کند.

چیدمان جذاب

چیدمان بلورهایی از جنس عشق

بلور و شیشه به‌دلیل شفافیت، از زیبایی خاصی برخوردارند و به‌کار رفتن رنگ در آن‌ها بر جذابیت‌شان می‌افزاید. مانند «لیوان شیشه ای برند الوان بلور مدل آباژوری» با رنگ قرمز آتشین، در کنار «پیش دستی شیشه ای برند الوان بلور مدل نوار منظم» قرمز که عشقی ناب به‌همراه دارد.

بلور و شیشه در چیدمان

چیدمان خاص با صندلی عشق

انتخاب چیدمانی که کاملا با روز عشق هماهنگ باشد شاید کار سختی به‌شمار آید. بنابراین در این مورد خاص چونک یک پیشنهاد ویژه برای شما دارد. صندلی‌های برند رسولی‌نژاد ساختاری کاملا هماهنگ با روز عشق دارند. «صندلی چوبی برند رسولی‌نژاد مدل عشق» که از چوب گردو ساخته شده است، طراحی و ترکیب‌بندی خاص و منحصر به‌فردی دارد. در قسمت پشتی صندلی، کلمه عشق تکرار شده است. «صندلی چوبی برند رسولی‌نژاد مدل عین» نیز ترکیبی از حروف "ع" است. فرم‌های تکرار شونده حرف عین، نسبت بهم کنتراستِ جهت دارند که ترکیب‌بندی بسیار زیبایی ایجاد کرده است. حرف ع همیشه عشق را تداعی می‌کند و تکرارش تاکید را. استفاده از این صندلی‌ها در چیدمان روز ولنتاین و در کنار یک میز چوبی دونفره بسیار خاص و منحصر به‌فرد خواهد بود.

صندلی عشق در چیدمان ولنتاین

چیدمان زیبا با رومیزی هیرا

رومیزی‌های برند هیرا با رنگ قرمز یا اٌخرایی علاوه بر اینکه میز شما را زیباتر می‌کند با رنگ ظروف پیشنهادی چونک نیز کاملا هماهنگ بوده و به فضای میز شما جلوه‌ای خاص و متفاوت می‌بخشد. مانند «رانر پارچه‌ای برند هیرا طرح 2» و «رومیزی پارچه‌ای برند هیرا طرح 2».

رومیزی در چیدمان

چیدمانی مشترک

در همه چیدمان‌های پیشنهادی چونک، استفاده از «بطری شیشه ای برند الوان بلور مدل دوپوست» با رنگ قرمز و رنگ عسلی و «آباژور برند برسام مدل دو پوست طرح گلیم عمودی» جذابیت چیدمان میز ولنتاینی شما را بیشتر می‌کند و کاملا با رنگ قرمز و طلایی پیشنهادی چونک هماهنگ است. طلایی‌های برند رضا را نیز فراموش نکنید. مانند «مجسمه برنجی برند رضا مدل آدمک جفت»، «چلچله برنجی برند رضا مدل زن و مرد» و «قفس برنجی برند رضا» که به درخشش میز شما می‌افزاید.

چیدمانی مشترک برای ولنتاین

نکاتی که نباید فراموش کرد

استفاده از ریسه و شمع‌های کوچک برای نورپردازی، همین‌طور قلب‌های شکلاتی قرمز، چیدمان میزتان را جذاب‌تر خواهد کرد. گل‌های طبیعی را نیز فراموش نکنید.  رز قرمز برای چیدمان ولنتاین گزینه مناسبی بوده و می‌توان از گل‌برگ‌های قرمز نیز برای تزیین میز استفاده کرد که حس لطیفی از عشق را منتقل می‌کنند. همچنین می‌توان هدیه‌ای را که خریداری کرده‌اید با یک بسته‌بندی قرمز بر روی میز قرار داده و آن را جزیی از چیدمان جذاب روز ولنتاین نمود.

نورپردازی در چیدمان

چونک، ولنتاین خاطره‌انگیزی را برای شما آرزو می‌کند. تجربه خرید خود را با ما به اشتراک بگذارید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.