3 پیشنهاد مقرون به صرفه برای چیدمان هفت سین

3 پیشنهاد مقرون به صرفه برای چیدمان هفت سین

سفره هفت سین و چیدن و آراستن آن از رسوم دیرینه نوروز است. در این مقاله، چونک برندهایی را برای شما در نظر گرفته که محصولات آن‌ها علاوه بر اینکه از نظر رنگ و فرم زیبا هستند؛ از قیمت مناسب‌تری نسبت به برندهای دیگر برخوردارند و شما هزینه کمتری را برای خرید این محصولات می‌پردازید.


در آیین‌های باستانیِ ایرانیان، برای هر جشنی سفره‌ای گسترده می‌شد. سفرۀ آیین نوروز، هفت سین نام داشته و چیدمان آن از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است. در چیدمان هفت سین یکی از عوامل مهم که باید مدنظر قرار داد؛ به‌وجود آوردن هماهنگی بین رنگ، فرم و فضاست. اگر می‌خواهید یک هفت سین زیبا و مقرون به صرفه داشته باشید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

2 چیدمان هفت سین با ظروف گل سرخی از برند بهرامی

اولین پیشنهاد چونک، ظروف سرامیکی گل سرخی برند بهرامی است.

گلسُرخی، نقش یک بوته گل سرخ و یا رُز شکفته با برگ‌های اطرافش بوده که از نقوش و طرحهای قدیمی ایرانی به شمار می‌رود و نمونه‌های آن در ظروف و آثار قدیمی از جمله قالی، منسوجات وکاشی‌های قرن دوازدهم به بعد دیده می‌شود. ظروف سرامیکی با نقوش گل سرخی از قیمت مناسبی برخوردار بوده و یکی دیگر از پیشنهادهای هفت سین اقتصادی است.
آینه از ملزومات چیدمان هفت سین به شمار می‌رود. قاب آینه سرامیکی با نقوش زیبای گل سرخی بر روی پایه قرار گرفته و از پیش دستی و کاسه پرنده دار سایز کوچک برای قراردادن سیب، سکه، سیر، سنجد، سماق و سمنو در اطراف آن، می‌توان استفاده نمود.

هفت سین گل سرخی برند بهرامی

دومین پیشنهاد چونک، از برند بهرامی کاسه‌های مدل انار با طرح گل سرخی است.

این ظروف برای چیدمان هفت سین مناسب بوده و با ساختاری شبیه انار چیدمان سفره هفت سین را خاص و زیبا می‌کند. با 6 عدد از این کاسه‌ها در کنار آینه می‌توان یک چیدمان زیبا با قیمت مناسب داشت. کاسه پرنده دار سایز بزرگ  برای قرار دادن آجیل و سیب و از بشقاب‌های پرنده‌دار برای چیدن شیرینی‌های ریز مخصوص عید هم می‌توان استفاده نمود.

هفت سین گل سرخی برند بهرامی
ظروف سرامیکی بهرامی، دست‌ساز بوده و نقوش گل سُرخی بکار رفته بر روی آنها نوعی برچسب نسوز است که بعد از لعاب دادن ظروف بر روی آن چسبانده می‌شود. پس از آن ظروف مجددا لعاب خورده و در کوره قرار می‌گیرند. هنرمند برند بهرامی این نقوش را به سبک و شیوه خودش با الهام از نقوش قدیمی گل سرخی و پرنده‌های حجمی، طراحی می‌کند. یکی از دلایل محبوبیت ظروف سرامیکی برند گل سرخی در چیدمان هفت سین، اینست که با طراحی جدید و امروزی، همۀ خاطرات ناب گذشته را با خود به همراه داشته و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

چیدمان هفت سین با ظروف رنگین از برند جیران

سومین پیشنهاد چونک، ظروف سفالی برند جیران است.

ظروف سفالی جیران، رنگین کمانی از رنگهاست. نقش انار، گل و برگ در کنار نقوش هندسی که با رنگ‌های مختلف بر روی زمینه رنگین ظروف، قرار گرفته، برای چیدمان هفت سین مناسب است. با استفاده از ظروف این برند یک هفت سین خیره کننده و جذاب بچینید. در چیدمان هفت سین با ظروف سفالی برند جیران می‌توان از بشقاب سفالی برای قرار دادن سیب و شیرینی از پیاله‌های سفالی برای قرار دادن سکه، سیر، سنجد، سماق، سمنو استفاده نمود.

هفت سین برند جیران

هنرمند برند جیران، نقوش را با تکنیک کاشی هفت رنگ به سبک و شیوه خاص خود نقاشی می‌کند. در تکنیک کاشی لعاب‌دار یا کاشی هفت‌رنگ که از دوره هخامنشی در بناهای باستانی دیده می‌شود؛ پس از نقاشی با لعاب به رنگ‌های مختلف، در کوره پخته می‌شود. پس از پخته شدن، سطح کاشی و ظروفی که با این روش تولید می‌شوند دارای برجستگی بیشتر در قسمتهای رنگ شده با لعاب بوده و قسمت‌های فاقد لعاب هفت‌رنگ کمی فرو رفته است. برند جیران، در تولید ظروف از تکنیک کاشی هفت‌رنگ با رویکرد کاربردی کردن این شیوه در زندگی امروز، پرداخته است. یکی از دلایل محبوبیت ظروف سفالی برند جیران علاوه بر جذابیت در رنگ، برای چیدمان ملزومات اصلی سفره هفت‌سین کاملا مناسب بوده و از قیمت مناسبی برخوردار است.

نکته‌های مهم در چیدمان هفت سین

برای یک چیدمان زیباتر لازم است از رانر و رومیزی‌هایی که با رنگ‌ ظروف چیدمانی شما هارمونی و تناسب دارد، استفاده کنید. پیشنهاد چونک در چیدمان هفت سینِ برند جیران، استفاده از رومیزی برند هیرا طرح 2 با رنگ آبی تیره است که به چیدمان شما جلوه و زیبایی خاص خواهد بخشید. برای ظروف گل سرخی برند بهرامی، پیشنهاد چونک استفاده از رومیزی برند هیرا طرح 2 یا رانر برند هیرا طرح 1 با رنگ آلبالویی است که با رنگ گل‌های سرخِ روی ظروف، هماهنگی دارد و چیدمان هفت سین شما را زیباتر می‌کند. گلهای بهاری و شمع را نیز در چیدمان هفت سین فراموش نکنید. استفاده از گل سنبل و شب بو علاوه بر زیباتر نمودن سفره هفت سین فضای منزل را نیزعطرآگین می‌کند.

چونک سالی سرشار از سلامتی و موفقیت را برای شما همراهان همیشگی آرزو می‌کند. تجربه چیدمان هفت سین خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.