50 محصول مسی برای سفره هفت سین امسال

50 محصول مسی برای سفره هفت سین امسال

چیزی به آغاز سال جدید نمانده. سیاه و سفید‌های زمستان جایشان را به هفت‌رنگ بهار داده و همه چیز نو می‌شود. روز نو می‌شود و روزی نو می‌آورد. تکاپوی خانه تکانی و چیدن سفره هفت‌سین در خانه‌های ایرانی دیده می‌شود. اگر به دنبال هفت‌سینی لوکس و با شکوه هستید ظروف مسی با تنوع در مدل و طرح انتخاب مناسبی خواهند بود. این فلز با سلامت بدن هماهنگ بوده و از دیرباز در هنر ایرانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.


 نوروز این عید باستانی که سال‌هاست در سازمان یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده، یادگاری از پیشینیانمان بوده و آداب مخصوصی را می‌طلبد. با آغاز شدن چله کوچک و اولین نشانه‌های بهار که اشعه‌های گرم خورشید صبحگاهی است، حرکت و تکاپو به راه افتاده و اولین قدم‌هایش خانه‌تکانی است. گنجه‌ها زیر و رو می‌شوند، دیوارها پاکیزه و پرده‌ها شستشو می‌شوند و هر چیزی که لازم باشد نو شده و جایگزین خواهد شد. همه این‌ها برای حضور ایزدان و اَمشاسبَندان در هفته اول فروردین‌ماه است. در اساطیر بین النهرین، نیروهای خیر و ایزدی در این هفته به خانه‌های آمده و میهمانمان می‌شوند و اگر با فضایی نو، پاکیزه و مرتب روبرو شوند، خیر و برکت را عیدی آورده و تا آخر سال رزق و روزی می‌دهند. از همین رو رسم خانه‌تکانی از اجدادمان همواره اجرا می‌شود. پس از مرتب کردن خانه، نوبت به نونواری خودمان می‌رسد و در پی لباسی نو برای عیدمان هستیم. حتی یک تکه لباس نو کافی است تا با خیالی آسوده از به جای آوردن آداب عید، بر سر سفره هفت‌سین نشسته و به استقبال بهار برویم.


مهمترین قسمت نوروز، سفره هفت‌سین است و چیدمان آن.


سفره هفت‌سین در خانه بزرگ خاندان به شیوه‌ای مجلل و فاخر گسترده شده و تا پایان 13 می‌ماند و هر بازدید کننده‌ای که می‌آید بر سر سفره نشسته و از خوراکی‌های آن خورده و از دست بزرگترها عیدی می‌گیرد. اگر بزرگ خاندانتان هستید هفت‌سین را با ظروف مسی چونک بچینید.

هفت سین مسی

تنوع این محصولات در ساخت به گونه‌ای است که در انتخاب دست شما را باز گذاشته و امکان چیدمانی فاخر به رنگ سرخ مس را به شما می‌دهد. مس در جهان امروزی به دلیل خاصین مثبتی که برای بدن دارد مورد استقبال قرار گرفته و اصطلاح گلدن رز در دکوراسیون مدرن برای آن به کار می‌رود. این فلز ارزشمند در محصولات متنوعی از صنایع‌دستی ایران از قرن‌های گذشته حضور داشته و امروزه می‌تواند چیدمان منزل شما را به رنگ سلطنتی و با شکوه متمایل سازد.
"آینه فیروزه کوبی برند آقاجانی مدل گرد کد 026 سایز 60" را می‌توانید در صدر سفره هفت سین گذاشته و "شمعدان جفت فیروزه‌کوبی برند آقاجانی کد 026 سایز 16" در اطراف آن و در امتداد آن از "گلدان فیروزه‌کوبی برند آقاجانی مدل صراحی کد 013 سایز 16" و "سنبلدان فیروزه کوبی برند آقاجانی کد 069 سایز 40" استفاده کنید. برای سین‌های کوچک همچون سمنو، سماغ، سیر و سنجد "سوهان خوری مسی برند مسینو سایز 1" و "آجیل خوری مسی برند مسینو مدل گلسا یکرو سفید سایز 1"  پیشنهاد می‌شود.

فیروزه کوبیانعکاس سرخی سیب در ظروف مسی جلوه‌ای دیگر به چیدمان شما خواهد داد. "سینی مسی برند مسینو مدل دسته‌دار و پایه‌دار طرح انگشتی کد 3006" در سایز‌های مختلف جان می‌دهند برای سیب‌های براق و هوس‌انگیز هفت‌سین شما. این محصول با دو دسته و سه پایه، علاوه بر استحکام در ایستایی، شکوه سفره را تکمیل می‌کند.

سینی مسینودر چیدمانی دیگر می‌توانید از "میوه خوری مسی برند مسینو مدل مصری تمام مس" برای سیب‌های سرخ استفاده کرده و آجیل را نیز در ست همان و سایز متفاوت قرار دهید.

شیرینی خوری مسینو

در تمامی این چیدمان‌ها پیشنهاد چونک به شما استفاده از "رومیزی پارچه‌ای برند هیرا" به همراه "رانر پارچه‌ای برند هیرا" بوده که قسمتی از میز شما را پوشانده و در نهایت سفره‌ای شیک و شکیل برایتان می‌سازد.

چیدمانی به رنگ آسمان فروردین برای هفت سین

پرده را کنار زده و میز کنار پنجره را مرتب می‌کنید. "سفره قلمکار اعلا برند زابلیان مدل مربع کد 13" را گسترانده و "میوه‌خوری میناکاری برند آترین اصفهان مدل پایه‌دار طرح پردازی سایز 25" پر از سیب کرده و روی آن می‌گذارید. نوبت به سین‌های خوشمزه دیگر می‌رسد. نگران نباشید تنوع محصولات آترین دست شما را در انتخاب باز خواهد گذاشت. "کاسه میناکاری برند آترین اصفهان مدل پایه‌دار ست سه تایی" در سه سایز بزرگ و کوچک و متوسط می‌توانند به ترتیب برای سیر، سنجد و سماغ ترکیب دلنشینی داشته باشند. نوبت به آجیل می‌رسد. "کشکول میناکاری برند آترین اصفهان مدل پردازی طرح اعلا سایز 20" با گنجایشی معادل 200 گرم آجیل، ظرافت مناسبی برای سفره شما خواهد داشت. از نور سفره غافل نشوید. "استکان شیشه ای برند الوان بلور مدل ته سنگین" علاوه بر مصرف خوراکی در سری 6 تایی، با تنوع رنگی می‌توانند روشنایی‌های سفره هفت‌سین را تضمین خواهد کرد. این استکان‌ها به راحتی وارمرهای 6 ساعته را در دل خود جای می‌دهند. نوبت به گل و سنبل سفره رسیده و پیشنهاد چونک برای سفره‌ای مینیمال و مدرن، "گلدان شیشه ای برند الوان بلور مدل سالنگ" است. این محصولات در تنوع بالایی از فرم و رنگ در سایت چونک ارائه می‌شوند.

هفت سین آبی

اگر هفت سینی ساده‌تر می‌خواهید، می‌توانید از مدل‌های دیگر این محصولات استفاده کنید. "شیرینی خوری میناکاری برند آترین اصفهان ست سه تایی" یک مجموعه دیگر بوده که با تنوع در سایزو قد،پله در کنار هم قرار گرفته و دو سری از آن‌ها سین‌های هفت سین را در خود جای می‌دهند. برای این مجموعه می‌توانید از گلدان برای شاخه‌های گل استفاده کنید. "قندان مس و مینا برند آقاجانی" در دو سایز می‌تواند جای نقل و شکلات سفره شما باشد.

هفت سین ساده

سلیقه شما در ابتدای سال با هفت‌سینتان دیده می‌شود. سلیقه شما بخشی از شخصیت شما بوده و سبک هنریتان در زندگی را به تصویر می‌کشد. با چیدمانی چونکی از زمستان 96 عبور کرده و با دلی شاد قدم در بهاری خوش بگذارید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.