رادیو چونک ۱

رادیو چونک ۱

1397/03/10

سلام روز خوش قسمت اول رادیو چونک را می‎شنوید. امروز قرار است ابتدا دو نکته ساده اما موثر برای داشتن یک چیدمان چشمگیر و دلنشین را با هم یاد بگیریم و پس از آن با یکی از سبک‎های دکوراسیون به صورت مختصر و مفید آشنا شویم.


چیدمانی جذاب با کمک اعداد فرد

طراحی و چیدمان با اعداد فرد می‌تواند در خانه هارمونی و جذابیت بصری بیشتری ایجاد کند. برای این کار تنها کافی است موقع چیدمان وسایل مخصوصا وسایل دکوری منزل آن‎ها را در تعداد فرد مثلا سه تایی، پنج‎تایی و یا در تعداد بیشتر کنار هم بچینید. همچنین سعی کنید وسایل دکوری با ارتفاع‌های مختلف را کنار هم قرار بدهید!

با همین دو راهکار ساده چیدمان شما جذاب و گیراتر خواهد شد.

رنگ و چیدمان

رنگ‎ها نقش مهمی در مناسب‎سازی و همچنین زیبایی فضا‎های داخلی و خارجی خانه‎ و البته محیط‎های کاری دارد. پس بهتراست چند قاعده کلی را هم با هم یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم: رنگ‌های تیره بیشتر برای طراحی  مورد توجه قرار می‎گیرند ولی مشکل اساسی آن‎ها این است که فضا را کوچک‎تر نشان می‎دهند بنابراین سعی کنید از رنگ‎هایی مانند کرم، خاکستری کم رنگ و آبی کم رنگ استفاده کنید تا هم فضا روشن و بازتر به نظر برسد و هم نور و روح به فضای شما اضافه شود.

وقتی به موضوع رنگ در دکوراسیون می‎‎رسیم بهتر است با مفاهیم رنگ اصلی، رنگ جانبی و رنگ چاشنی آشنا شویم. رنگ اصلی رنگی است که به نسبت خیلی زیاد در دکوراسیون شما مورد استفاده قرار گیرد. رنگ تابع یا جانبی رنگی است که به مقدار کمتری در فضا دیده شود و در نهایت رنگ چاشنی یا برجسته، رنگی است که به مقدار کمی از آن در دکوراسیون استفاده می‎کنیم اما به دلیل تضاد و تقابلی که با رنگ اصلی  دارد، جلوه دکوراسیون را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن را زیباتر خواهد کرد. پس حالا بهتر است کمی از ویژگی‎های برخی از رنگ‎ها را هم بدانید: سرمه‌ای، سفید، طوسی و قهوه‌ای نشانگر اقتدار هستند و شاید برای یک محیط کاری رسمی و یا کلاسیک بیشتر توصیه شوند. دو رنگ آبی و فیروزه‎ای رنگ‎هایی معنوی هستند که آرامش بخش و تفکر برانگیزند. سبز فیروزه‎ای بیانگر شفافیت فکر و اندیشه است و قرمز معنای حرکت و زندگی می‎دهد. سفید و رنگ‌های خنثی فضا را مدرن‎ نشان می‎دهند و این امکان را به وجود می‎آورند تا با استفاده از چند رنگ زنده‎ در کنارشان مثل زرد، سرخابی و... هیجان را به فضا تزریق کنیم.

سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه‎ای

این سبک، از تلفیق هنرهای سنتی و بومی با وسایل لوکس شکل می‎گیرد. دکوراسیونی که مملو از رنگ‎های روشن، پارچه‎ها و الیاف طبیعی، کنده‎کاری‎های چوبی، وسایل‎دکوری سنتی و صنایع دستی است.

در این سبک آنچه که بسیار مهم است استفاده از رنگ‌های گرم و تند برای ایجاد حس گرما و احساس آرامش در کنار نقش‌و نگارهای هندسی، سنتی و اسلامی است.

هفته‎های بعد هم رادیو چونک را بشنوید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.