یک انتخاب و چند سلیقه برای هدیه سازمانی

یک انتخاب و چند سلیقه برای هدیه سازمانی

هدیه سازمانی برای اعضا یک شرکت می‌تواند پوزیشن شما را در ذهن ماندگار کند. یک هدیه در نگاه اول سلیقه شما را نشان داده و در مرحله بعدی مفید و مصرفی بودنش برای شخص هدیه‌گیرنده اهمیت دارد. محصولات شیشه‌ای با توجه به شکنندگی شاید به نظر هدیه مناسبی نباشند، اما شیشه به دلیل تلالو و شفافیت، جایگاه خاصی در صنعت دکوراسیون داشته و دارد.


آیا می‌دانستید یک هدیه سازمانی مناسب باید تنوع در رنگ، سایز و قیمت داشته باشد؟


هدیه سازمانی برای اعضا مختلف یک مجموعه با سمت‌های متفاوت در نظر گرفته می‌شود. شما می‌توانید به مدیر ارشد سازمان خود سری سه‌تایی این کالا را هدیه داده و برای کارمندان یک یا دو تا از آن‌ها را هدیه دهید. شما می‌توانید برای کارمندان خانم رنگ‌های قرمز، آبی و سبز و برای کارمندان آقا رنگ‌های مشکی و سفید را در نظر بگیرید. در حقیقت شما با یک انتخاب، کار خود را راحت کرده و رضایت کل مجموعه را برای خود می‌خرید. چرا که گلدان‌های سالونگ یا سالنگ در سه طرح مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر به صورت سری سه‌تایی قرار گرفته و با قیمت مناسب یک هدیه دکوری نفیس باشند.

گلدان سالنگ، دست‌ساز بوده و با تکنیک شیشه‌گری سنتی و دَم تولید شده‌اند. طرح اولیه این محصول از هنر باغ آرایی ژاپنی الهام گرفته شده و عنوان آن یعنی کلمه سالنگ، نیز ایرانی نیست. اما این گلدان‌ها در ایران با تلفیق خلاقیت هنرمندان ایرانی، حال و هوای متفاوتی به خود گرفته و مطابق سلیقه ایرانی تولید می‌شوند.


چقدر در مورد شیشه‌گری سنتی و تکنیک دَم می‌دانید؟


شیشه‌گری سنتی در کارگاه‌هایی با مساحت زیاد و تعدد کوره صورت می‌پذیرد. مواد اولیه این تولیدات سیلیس بوده که به صورت پودر تهیه می‌شود. گاهی به منظور صرفه‌جویی، از خرده شیشه نیز استفاده می‌کنند و چون دمای کوره تا 800 درجه بالا می‌رود از نظر بهداشتی مشکلی نداشته و مورد تایید است. سیلیس با مواد دیگری همچون روان‌کننده، ذوب‌کننده، تثبیت‌کننده ترکیب شده و همچنین برای شیشه‌های رنگی از اکسیدهای فلزی نظیر اکسید کبالت، مس، آهن، منگنز، گوگرد و... استفاده می‌کنند و هر رنگ نیازمند یک فضای مجزا دارد. هنر شیشه‌گری سنتی تکنیک‌های متنوعی همچون قالبی، دَم یا فوتی و تزئینات مکمل نقاشی و تراش دارد و گلدان‌های سالنگ با تکنیک دَم ساخته شده‌اند. در برخی نمونه‌ها از شیشه‌های رنگی شفاف استفاده شده و در برخی نمونه‌ها از دولایه شیشه رنگی و سفید که در اصطلاح به آن دوپوست هم می‌گویند. تنوع رنگی این محصول به حدی است که مورد تایید هر سلیقه‌ای خواهد بود.


به نظر شما مهمترین مسئله برای یک هدیه شیشه‌ای چه چیزی می‌تواند باشد؟


درست است، بسته‌بندی. یک گلدان شیشه‌ای برای حفظ سلامت نیازمند یک بسته‌بندی مناسب است. گلدان‌های سالنگ هر کدام با توجه به یاز و فرم یک جعبه مقوایی ساده به همراه دارند که علاوه بر تضمین سلامت کالای شما، امکان ماندگاری برند شرکتتان بر روی بدنه جعبه را میسر می‌کند.


این گلدان‌ها می‌توانند در کنار تلویزیون، روی میز جلومبلی و یا روی یک شلف به تنهایی قرار گرفته و یک فضای با سلیقه و مدرن را در محیط اطراف شما ایجاد کنند.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.