یلدا را چگونه بچینیم

یلدا را چگونه بچینیم

چیدمان سفره یلدا یک اتفاق تاریخی، ساده و به یاد ماندنی است. این سفره گاهی راهی خانه تازه عروسی می‌شود و گاهی اعضا خانواده را دور هم جمع می‌کند. برای زیباتر کردن عکس‌های یلدای امسالتان فکری کرده‌اید؟


یلدا در پیش است، حوالی همین روزها با گیسوان بلندش از راه می‌رسد و رنگ شب می‌زند بر چهره شهر. انار و هندوانه به صف می‌شوند تا سرخاب گونه‌ها و لب‌های این شب زیبا باشند. گفتم گیسو و سرخ شدی مثل هندوانه شب یلدا. هندوانه، سرخی دل تو بود و دانه‌هایش سیاهی غرور من در پوسته‌ای از خاک پخته. تو با دست‌های عاشقت سرخ‌ترین هندوانه را به شب یلدا هدیه داده‌ای.


چیدمان خاص برای یلدا


فرصتی نمانده تا برپایی جشن باستانی و جهانی یلدا. یلدای امسال را سرخ کنید با ظروف مینیمال و دوست داشتنی برند "جیران". سِت شش‌تایی پیاله‌های برند "جیران"، بر روی سفره‌ای از پارچه قلمکار برند "زابلیان اسپادانا"، سفره یلدایتان را رنگی تازه و شیرین می‌بخشد. حافظ و شاهنامه را هم بر گوشه سفره بگذارید و آجیل را فراموش نکنید. خرمالو و انار جا می‌شوند در این پیاله‌های خوش‌رنگ و سفره‌تان را رنگ پائیز می‌زنند. پاییز کوله بارش را بسته و رنگ‌های سرخ و نارنجی را در پیاله‌های جیران بر جای گذاشته است. سفره‌های "قلمکار زابلیان" به صورت دستی چاپ شده و در اصفهان تولید می‌شوند. این سفره‌ها تکنیک ساختی قدیمی داشته و رنگ‌های مورد استفاده در آن طبیعی هستند. پس از رنگ‌رزی، در پاتیل‌های ثبوت قرار گرفته و طی فرآیند‌های تخصصی، قابلیت شستشو را بدست می‌آورند. محصولات برند جیران نیز، به شیوه‌ای سنتی و با خاک و لعاب بومی ساخته شده‌اند. نمونه اولیه با چرخ ساخته شده و قالب‌گیری می‌شود و سپس با تکنیک دوغابی قالب زده می‌شوند. پس از تمیزکاری وارد کوره شده و اولین مرحله پخت را پشت سر گذاشته و تبدیل به بیسکوییت می‌شوند. سپس در دو مرحله دیگر با لعاب‌های رنگی پوشیده و وارد کوره شده و پس از خنک شدن، آماده برای استفاده هستند. هم‌نشینی این دو برند می‌تواند سرخی نار و انار را برای یلدای شما به ارمغان بیاورد. این محصولات، دست‌ساز بوده و تنوع رنگی و طرحشان دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. برای آنکه سفره‌ای متفاوت و به یادماندنی بچینید حتما لازم نیست هزینه‌ای گزاف بابت تهیه لوازمی مجلل پرداخت کنید، تنها کافی است کمی نگاهتان را به اطراف بچرخانید. با نگاهی به محصولات اصیل و سنتی سایت چونک، سفره یلدا خود را با رنگ‌هایی متنوع همچون مداد رنگی و هماهنگ با هر سلیقه‌ای بگسترانید. چیدمان ایرانی یکی از خلاقانه‌ترین و متنوع‌ترین انواع چیدمان است و در جهان مدرن استفاده از رنگ‌های سنتی و ایرانی را به وفور شاهد هستیم. یلدا بهانه‌ای است برای دور هم بودن و همراهی مهر و خورشید برای تولدی دوباره و در پی آن نوید بخش زمستانی است بی خطر و تابستانی پر برکت. این شب بلند، سرد و تیره، زیبا می‌شود با سلیقه منحصر به فرد شما.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.