رادیو چونک ۵

رادیو چونک ۵

1397/04/07

امروز قرار است ابتدا از چراغ خواب به‌عنوان عنصری موثر در دکوراتیو اتاق بگوییم و بعد پیشنهاد دهیم که به آذربایجان شرقی سفر کنید! سپس از کاربرد صنایع‌دستی در افزایش حس اصالت خانه برایتان بگوییم و در آخر شما را به شهر« لی لی پوت» ایران ببریم. 


سلام روز خوش

قسمت پنجم رادیو چونک را می‎شنوید.

امروز قرار است ابتدا از چراغ خواب به‌عنوان عنصری موثر در دکوراتیو اتاق بگوییم و بعد پیشنهاد دهیم که به آذربایجان شرقی سفر کنید! سپس از کاربرد صنایع‌دستی در افزایش حس اصالت خانه برایتان بگوییم و در آخر شما را به شهر« لی لی پوت» ایران ببریم. 

چراغ خواب عنصری چشمگیر در اتاق خواب

چراغ خواب یکی از زیباترین عناصر دکوراتیو در فضای اتاق خواب شماست زیرا می‎تواند به راحتی تاثیر مثبت بسیاری در زیبایی محیط اتاق شما ایجاد کند و فضای آن را به محیط عکس‌های ژورنالی و حرفه‌ای تبدیل کند. دو کار اصلی که چراغ خواب‌ها اصولا در دکوراسیون اتاق انجام می‌دهند، یکی تامین نور کافی برای خوابیدن، مطالعه و فعالیت‌های دیگر در اتاق خواب و دیگری به وجود آوردن محیطی زیبا و جذاب به‌عنوان یک عنصر تزیینی است. بنابراین انتخاب چراغ خواب نباید تنها از روی ظاهر و زیبایی‎اش باشد، بلکه باید به کاربرد آن نیز دقت کرد. در اتاق‌های یک نفره از یک چراغ خواب و در اتاق‌های بزرگتر می‌توانید از دو عدد چراغ خواب استفاده کنید. معمولا اندازه درست چراغ خواب با استفاده از عرض تخت خواب به دست می‌آید برای این کار ابتدا عرض تخت یا تشک را حساب کنید، عرض کلاهک چراغ خواب باید تقریبا یک سوم تخت خواب باشد. ارتفاع چراغ خواب نیز با ارتفاع تشک شما هماهنگی داشته باشد و به گونه‌ای باشد که چشمان شما را آزار ندهد و هنگام مطالعه سایه اندازی نکند. کلید خاموش و روشن چراغ خواب نیز باید متناسب با دست شما قرار بگیرد طوری که مجبور نباشید هنگام خوابیدن برای رسیدن به چراغ زحمت زیادی به خود بدهید.

چراغ خواب

آذربایجان شرقی؛ مقصدی خنک برای سفرهای تابستانی

خوب است که در گرمای تابستان، یک مقصد خنک مانند استان آذربایجان شرقی را برای سفر تابستانی انتخاب کنید و سفری خاطره انگیز برای خود رقم بزنید. در طول سفر به این استان می‌توانید از آب و هوای خنک و کوهستانی لذت ببرید. طبیعت زیبا و بناهای تاریخی بی‌نظیر آذربایجان شرقی، خیل عظیمی از هموطنانمان را در فصل تابستان به این نقطه می‌کشاند. برخی از آثار تاریخی و طبیعی استان آذربایجان شرقی عبارتند از: ائل گلی، روستای صخره‌ای کندوان، منطقه حفاظت شده ارسباران، موزه تاریخ طبیعی، خانه مشروطه، مقبره الشعرا، باغ گلستان، مسجد کبود، تالاب قره قشلاق و دریاچه زیبای قوری گل.

آذربایجان شرقی

افزودن حس اصالت با کاربرد صنایع دستی

استفاده از صنایع‌دستی در دکوراسیون منزل، روح و ذوق سازنده آن را با خود به خانه می‌آورد و محیط خانه شما را گرم‌‌تر و دلچسب‌تر می‌کند همچنین اصالت و هنر را چاشنی محیط زندگی‌تان می‌کند. دیدن طرح و نقش‌های زیبای این دست‎ساخته‎ها ما را به قصه‌های تاریخی ایران زمین می‌برد. با این کار فرزندانتان نیز می‌توانند هنر کشورمان را ملموس‌تر ببینند. صنایع‌دستی فرهنگ و هنر سرزمینمان را در خود جای داده‌اند و به محض دیدنشان، در هرکجای دنیا که باشیم، یاد خاطراتی از سرزمین پدری می‌افتیم.

صنایع دستی

لی لی پوت ایران

ماخونیک نام روستایی از توابع بیرجند در استان خراسان جنوبی است. این روستا یکی از هفت روستای شگفت‌انگیز جهان است که شهرت و آوازه خود را از زنان و مردان کوتاه قامت خود دارد. این مردمان شب‌ها زیر سقفی کوتاه‌تر از سقف خانه‌های ما چشم می‌بندند و صبح‌ها از چهارچوب‌هایی کوتاه‌تر از چهارچوب‌های خانه‌های ما پا به بیرون می‌گذارند.

لی لی پوت

هفته‎های بعد هم با شما هستیم.

رادیو چونک را بشنوید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.