با 10 نکته استاد کادو دادن شوید!

با 10 نکته استاد کادو دادن شوید!

هدیه دادن یک راه بسیار عالی برای ابراز عشق و علاقه به خانواده‌ و دوستان است اما بعضی اوقات پیدا کردن هدیه مناسب یکی از سخت‌ترین کارها است.

در این مطلب شما را با 10 نکته آشنا می‌کنیم تا استاد کادو دادن شوید!


دادن چیزی به دیگران ما را خوشحال‌تر از زمانی می‌کند که برای خودمان خرید می‌کنیم! ممکن است عجیب باشد اما واقعیت دارد و علم این نظریه را نیز ثابت کرده است.

دلایل این امر را به شکل خلاصه بخوانید:

عشق خود را نشان می‌دهید: هدیه دادن به یک شخص نشانه‌ عشق ما به آن‌ها است که در قالب کلمات توصیف نمی‌شود.

قدر‌دانی خود را نشان می‌دهید: بعضی اوقات هدیه ‌می‌تواند در قالب «تشکر کردن» از شخص مقابل باشد.

چیزی در مقابل دریافت کنید: شاید شما امیدوارید با دادن یک هدیه، شخص مقابل هدیه‌ای نیز به شما بدهد!

همیشه در یاد‌ها بمانیم: دادن یک هدیه می‌تواند شما را همیشه در یاد یک شخص ماندگار کند.

« اوه خدایا! دو روز دیگر تولدش است! چه کادویی بگیرم؟» این دیالوگ مطمئنا در ذهن همه شما نقش بسته است! این روزها همه درگیر کار هستند و حتی بعضی اوقات تولد دوستشان را از یاد می‌برند و نمی‌دانند چه کادویی برایش بخرند. اگر به شما بگوییم که دیگر نگران این موضوع نباشید چه؟

 

این نکات را بخوانید و تبدیل به استاد کادو دادن شوید!

1.ایده‌های خود را جمع کنید: با برداشتن یک دفترچه و یک خودکار شروع کنید! ایده‌هایی نو به هدیه خود دهید و لیست تمام سرگرمی‌ها و علاقه‌های دوستتان را روی کاغذ بیاورید. نوع موسیقی، فیلم و کتابی که دوست دارد را بنویسید.حالا می‌توانید تصمیم بگیرید چه نوع هدیه‌ای برایش بخرید. می‌تواند یک هدیه بامزه یا احساسی باشد.

2.یک هدیه نزدیک به شخصیتش: به هدیه‌هایی فکر کنید که به شخصیتش نزدیک باشد. برای مثال: اگر دوستتان موزیسین است، یک آلبوم موسیقی یا یک تی‌شرت از گروه موسیقی مورد‌علاقه‌اش به او هدیه دهید. اگر هنرمند است، یک هدیه دست ساز و اگر نویسنده است، یک کتاب به او هدیه دهید.

3.هدیه دست‌ساز: اگر هدیه برای دوست نزدیکتان است، یک هدیه خوب می‌تواند نشان دهنده عشق شما و سمبل رابطه‌ نزدیکی که با او دارید باشد. با ساختن یک هدیه و وقت گذاشتن برایش، او احساس خوبی به آن خواهد داشت. هدیه‌ای که یادآور خاطرات شما با یکدیگر باشد مثلا یک آلبوم از عکس‌های دو نفره خود یا یک گردنبند یا گوشواره بسازید.

4.یک نامه بنویسید: بعضی اوقات همه فکر می‌کنند فقط با دادن هدیه، شخص خوشحال می‌شود اما چرا یک نامه یا کارت در کنار هدیه‌اش به او نمی‌دهید؟ برایش بنویسید که چقدر از داشتن او خوشحال هستید و به یادش بودید. با نوشتن این کلمات مطمئن باشید شما جزو لیست موردعلاقه اش قرار خواهید گرفت!

5.به او یک تجربه هدیه دهید: به طور ساده با او وقت گذراندن، نشان‌دهنده علاقه شما به اوست. با رفتن به یک موزه، شهربازی، کنسرت، سینما، باغ‌ وحش، به او یک تجربه دلنشین هدیه دهید تا همیشه در خاطرش زنده بماند.

6.به او کمک کنید: اگر بعضی اوقات دوستتان در شرایطی سخت است با برداشتن یک بار بزرگ از روی دوشش، به او بهترین هدیه را داده‌اید. مثلا اگر پول خرید یک دارو گرانقیمت را ندارد به او کمک کرده و دارویش را بخرید. ممکن است خجالت بکشد اما اگر برای تولدش اینکار را انجام دهید او بسیار خوشحال خواهد شد.

7.با استعداد خود یک هدیه خاص بسازید: همه ما استعداد خاصی در درونمان نهفته است. چرا از این استعداد برای درست کردن یک هدیه استفاده نمی‌کنید؟ مثلا شما نویسنده خوبی هستید پس وقت بگذارید و قبل از تولدش یک شرح حال و خاطراتی که با او دارید را در یک کتاب بگنجانید. کتابی که شخصیت اولش دوستتان است را به او هدیه دهید. اگر در نقاشی استعداد دارید از او یک نقاشی کشیده و اگر موسیقی بلدید، یک آهنگ برایش بسازید. اگر عکاس هستید، از او عکس گرفته و روی شاسی چاپ کرده و هدیه دهید.

8.به آن‌ها چیزی هدیه دهید که می‌خواهند: یک روز دوستتان پشت تلفن به شما می‌گوید: «آره. خیلی وقت است که دنبالش هستم اما پیدایش نمی‌کنم!» به او چیزی هدیه دهید که دنبالش است. اگر دوستتان دنبال یک لباس خاص یا یک گردنبند، ماگ و هر چیز دیگر است، با خریدن هر کدام که احتیاج دارد، او را غافلگیر کنید!

9.به طور غیرمعمول سوپرایزش کنید: حتما نباید یک کادو خرید تا شخص مقابل را خوشحال کرد. با سوپرایز کردن قبل از تولدش، یک کیک خریدن و جمع کردن عزیزانش دور هم، او را به طور غیر‌معمول سوپرایز کنید و این بهترین هدیه برایش محسوب می‌شود.

10.او را به سفر ببرید: با یک سفر رفتن، هدیه شما به صورت عجیبی خاص می‌شود! یک روز را برنامه‌ریزی کنید و دوست خود را به مسافرت ببرید حتی در طول سفر می‌توانید او را سوپرایز کرده و برای او بهترین خاطره تولدش را بسازید.

کادو دادن به هر شکل خاصی ‌می‌تواند زیبا باشد چه کوچک چه بزرگ، فقط لازم است به یاد عزیزانتان باشید و با خواندن این 10 نکته، یک کادو همه چی تمام به دوستانتان دهید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.