10 کاری که می توانید با فضای خالی بالای تخت خوابتان انجام دهید

10 کاری که می توانید با فضای خالی بالای تخت خوابتان انجام دهید

تزئین بالای تخت به دلیل فضای کم آن، کار ساده و راحتی نیست. در این مقاله راه‌های ساده‌ای برای تزیین فضای خالی بالای تخت خوابتان به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید به راحتی دکوراسیون اتاق خواب خود را تکمیل کنید.


تختخواب زیبایی خریده‌اید و ملحفه زیبایی روی آن پهن کرده‌اید ولی هنوز حس می‌کنید که اتاقتان چیزی کم دارد و کمی خالی به نظر می‌رسد. احتمالا فضای خالی بالای تخت خوابتان این حس را در شما ایجاد کرده است. تزئین بالای تخت به دلیل فضای کم آن، کار ساده و راحتی نیست. در این مقاله راه‌های ساده‌ای برای تزیین فضای خالی بالای تخت خوابتان به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید به راحتی دکوراسیون اتاق خواب خود را تکمیل کنید.

با رنگی شاد و هیجان انگیز یا با یک کاغذ دیواری جذاب دیوارتان را زیباتر کنید

دیوار بالای تخت خوابتان را یا می‌توانید با یک رنگ شاد و هیجان انگیز رنگ کنید یا با یک کاغذ دیواری زیبا و شیک طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

یک قالیچه طرح‌ دار به دیوار آویزان کنید

آویزان کردن یک قالیچه بر روی دیوار پشت تخت خوابتان می‌تواند یکی از بهترین و زیباترین کارها برای پر کردن فضای خالی و بزرگ دیوار شما باشد. همینطور نصب کردن پرده‌ای قلاب دوزی شده یا نقش دار بر روی قسمتی از دیوار پشت تخت خوابتان نیز می‌تواند ایده تزئینی جالبی برای دکور اتاق خواب شما باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

با یک تابلو نقاشی بزرگ و دیواری می توانید دیوارتان را خاص تر کنید

نقاشی نقشه جهان روی دیوار با سایه‌های خاکستری رنگ می‌تواند به اتاق خواب ساده شما هویت و رنگ ببخشد.

دکوراسیون اتاق خواب

همینطور می‌توانید با یک نقاشی دیواری با قاب چوبی اتاقتان را تزئین کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

دیوارتان را مانند یک آلبوم عکس کنید

با عکس‌های مورد علاقه‌تان می‌توانید یک آلبوم عکس روی دیوارتان درست کنید. علاوه بر میخ از چسب دو طرفه نیز استفاده کنید تا مطمئن شوید که این قاب عکس‌ها هنگام خواب بر روی سرتان سقوط نمی‌کنند.

دکوراسیون اتاق خواب

پشت تخت خوابتان دیواری با چند قسمت بسازید

یک راه سریع و موثر برای پر کردن فضای خالی دیوار پشت تخت خواب شما درست کردن دیواری چند قسمتی است که می‌تواند ایده‌ای بسیار ظریف و زیبا باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

دیوارهایی که در عکس مشاهده می‌کنید، دیوارهایی سه بعدی و ابریشمی هستند که جلا و ظرافت خاصی به اتاق خواب داده‌اند. 

یک نقاشی یا یک آینه افقی بر روی دیوارتان بیاویزید

هنوز مطمئن نیستید که چه نوع نقاشی افقی برای دیوار پشت تخت خوابتان مناسب است؟ پس بهتر است سبکی را انتخاب کنید که طول آن از طول تخت خواب شما کمتر باشد و در وسط تخت خواب شما قرار بگیرد.

دکوراسیون اتاق خواب

یک آینه افقی نیز می‌تواند فضای اتاق شما را بازتر نشان دهد. در هنگام آویزان کردن آینه‌ حواستان جمع باشد، آینه‌ها بسیار سنگین و خطرناک هستند پس هنگام نصب کردن آن حواستان را به درستی جمع کنید یا اگر نمی‌توانید این کار را به یک نصاب حرفه‌ای بسپارید چونکه آینه اگر به درستی نصب نشود، ممکن است بیافتد.

دکوراسیون اتاق خواب

دیوار اتاق خوابی که در عکس مشاهده می‌کنید، از دو المان برای تزئین استفاده کرده که اولی یک کاغذ دیواری طرح‌دار و زیبا و دیگری یک نقاشی معاصر با رنگ‌های متضاد بر روی این کاغذ دیواری است.

دکوراسیون اتاق خواب

مجموعه‌ ای از سبک های هنری دیواری را به صورت افقی کنار هم بچسبانید

سه عدد از هنرهای تزیینی دیواری مشبک فلزی و دکوری جذاب را روی دیوار پشت تخت خوابتان نصب کنید تا اتاق شما خاص‌تر به نظر برسد.

دکوراسیون اتاق خواب

هر چقدر که این قطعه‌های دیواری را نزدیک‌تر به هم نصب کنید، می‌توانید قطعه‌های بیشتری را داشته باشید. فقط حواستان باشد که فضای بین آنها از نظر ظاهری یکسان و متقارن به نظر برسد.

دکوراسیون اتاق خواب

از تزئینات عمودی برای پر کردن دیوارتان استفاده کنید

اگر اتاق خواب شما دارای سقف بلندی است می‌توانید برای پر کردن دیوار آن از تزیینات عمودی استفاده کنید تا دیوار اتاقتان خالی به نظر نرسد.

دکوراسیون اتاق خواب

مجسمه های سه بعدی تزیینی را با الگویی آزاد روی دیوار پشت تخت خوابتان قرار دهید

اگر می‌خواهید دیوارتان بعددار و منحصر به فرد به نظر برسد، می‌توانید با استفاده از مجسمه‌های سه بعدی و دکوری دیوارتان را تزئین کنید. سعی کنید که این مجسمه‌ها را در اندازه‌های مختلف و با الگویی آزاد قرار دهید تا دیوار شما تائیرگذارتر به نظر برسد.

دکوراسیون اتاق خواب

فانوس‌های کاغذی مدرن نیز یک ایده جالب دیگر برای بعددار کردن دیوار اتاق خواب شما به شمار می‌رود. همینطور استفاده از مجسمه‌های فلزی مرجانی و شبیه به هم با الگویی دایره‌ای هم می‌تواند به اتاق شما بعد دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

یک کمد شیک به بالای تختان اضافه کنید

با اضافه کردن کمدی شیک و مدرن، می‌توانید از بیشتر فضای اتاق خود استفاده کرده و همینطور فضای خالی بالای تخت خوابتان را نیز پر کنید. این کمد می‌تواند فضای اتاق خواب شما را بسیار متفاوت نشان دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

 منبع:

https://freshome.com/bedroom-wall-decorating/

 شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.