رادیو چونک 6

رادیو چونک 6

1397/04/13

امروز قرار است ابتدا از بهترین زمان سفر به اردبیل با شما صحبت کنیم. سپس از گلدان هندوانه‌ای و «سُپ بافی» برایتان بگوییم و در آخر شما را با کاربرد آینه در دکوراسیون خانه آشنا کنیم.


قسمت ششم رادیو چونک را می‎شنوید.
امروز قرار است ابتدا از بهترین زمان سفر به اردبیل با شما صحبت کنیم. سپس از گلدان هندوانه‌ای و «سُپ بافی» برایتان بگوییم و در آخر شما را با کاربرد آینه در دکوراسیون خانه آشنا کنیم.

بهترین زمان سفر به اردبیل

در تابستان به جای اینکه به شهرهای شلوغ شمالی که هوایی گرم و شرجی دارند سفر کنید به اردبیل یا شهرهای اطراف آن سفر کنید تا بتوانید از هوایی خنک و دلپذیر لذت ببرید. اردبیل از جمله شهرهایی است که هرکس باید حتما یک بار به آن سفر کند و تجربه رانندگی یا گذر از مسیر پر و پیچ خم گردنه حیران را بچشد. از سوی دیگر غذاهای محلی اردبیل نظیر آش دوغ، حلوای سیاه و کباب‌های خوشمزه این شهر، افراد زیادی را مجذوب و شیفته این شهر می‌کند. چشمه‌های آب‌گرم سرعین نیز با آب‌های شفابخش برای درمان بیماری‌های متعدد زبانزد خاص و عام است و آب‌تنی در آنها آرامش روحی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اردبیل

یک گلدان هندوانه‎ای می‌تواند خانه شما را در فصل تابستان زیباتر کند

با گرم شدن هوا و آمدن فصل تابستان بیشتر مردم به دنبال میوه‌هایی خنک و شیرین برای خوردن هستند. یکی از میوه‌های پرطرفدار و محبوب تابستان، هندوانه است که می‌شود گفت هیچکس نیست که در این فصل هوس یک هندوانه شیرین و خنک نکند. شاید تا حالا نشنیده باشید ولی می‌توانید با حوصله و دقت زیاد، هندوانه را هم مثل گل و گیاه‌های آپارتمانی در خانه نگهداری کنید. یک گلدان هندوانه‌ای می‌تواند خانه شما را تابستانی و زیباتر کند.

گلدان هندوانه ای

سُپ بافی؛ صنایع دستی لارستان

سُپ بافی یکی از صنایع دستی رایج در جنوب کشور خصوصا روستای چاه نهر در شهر لارستان در استان فارس است. این صنایع دستی در واقع نوعی هنر حصیربافی است که از برگ درخت نخل و مقداری نی برای بافت آن استفاده می‌شود. این نوع حصیر را معمولا با استفاده از رنگ‌های قرمز و سبز رنگ‌آمیزی کرده و در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌کنند. جالب است بدانید که از سُپ معمولا برای نگهداری نان‌های محلی استفاده می‌کنند.

سپ بافی

استفاده از آینه در دکوراسیون خانه، انتخابی هوشمند است

ورود آینه‌ها به دکوراسیون خانه می‌تواند تغییری خارق‌العاده و شگفت‌انگیز در حس کلی فضا پدید آورد. اگر آینه‌ها را در نقطه‌ای مناسب قرار دهید، نه تنها میزان نور خانه افزایش می‎یابد بلکه با این کار به صورت بصری فضای خانه‌ بزرگ‌تر یا به اصطلاح دو برابر نشان داه خواهد شد. اگر می‌خواهید برای خانه‌تان آینه تهیه کنید باید حتما عناصری مثل اندازه، فرم، مصالح، رنگ و حتی محل قراردهی آن‎ها را هم در نظر بگیرید. این را بدانید که آینه‌های بزرگ برای فضاهایی نظیر ورودی‌ها مناسب هستند چون می‌توانند نور را در فضا افزایش دهند و همینطور فرصتی به شما می‌دهند که زمان بیرون رفتن از خانه بتوانید نگاهی به ظاهر خود بیاندازید. آینه‌های مخصوص نشیمن معمولا دکوراتیوتر، کوچک‌تر و تزئینات بیشتری دارند در حالی که آینه‌های اتاق خواب دارای عرض کم ولی بیشتر اوقات تمام قد هستند، آینه‌های کوچک هم بیشتر در حمام و دستشویی استفاده می‌شوند.

استفاده از آینه در دکوراسیون
هفته‎های بعد هم با شما هستیم.

رادیو چونک را بشنوید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.