خانه‌ای رنگی برای شیرینی‌هایم!

خانه‌ای رنگی برای شیرینی‌هایم!

اگر دنبال بشقاب و قندان با نقش و نگار هستید پس مطلب درستی را می‌خوانید! این دو هدیه زیبا می‌توانند برای خانم‌ها مخصوصا مادرها، مادربزرگ‌ها و بزرگ‌های فامیل مناسب باشند.

 


قدیم‌ها قندان‌های چینی در تمام خانه‌ها با نقش‎های رنگارنگ وجود داشت و هم‌نشین همیشگی میزهای پذیرایی بود؛ بشقاب‌ نیز یکی از دارایی‎های ‌گرانبهای مادرها محسوب می‌شد. سِت بشقاب‌ سرامیکی آبی و سفید با نقش‌های بامزه، در تمام کابینت و دکور‌ها وجود داشت و نقش‌ِ چهار تا خانه بر روی این بشقاب‌ها بود که بچه‌ها با علاقه با نقش‌های روی ظرف بازی می‌کردند و سر برداشتن هر خانه با یکدیگر دعوا داشتند! همچنین با داشتن جنبه تزئینی و کاربردی، می‌توانستید آن را روی طاقچه اتاق خود یا داخل سفره بگذارید.«برند آقاجانی» با الهام از این ابتکار، ظروفی از مس و مینا پدید آورده است که زمینه آن مس و قسمتی از تزئیناتش با رنگ مینا نقاشی شده است.

مینا کاری چیست؟ 

مینا‌کاری یا مینا‌سازی هنری با سابقه طولانی در ایران است که برای تزئین فلزات به کار می‎رود. معنای لغوی آن آسمان آبی است زیرا نقش‌های رنگی آن بر روی ظروف، یادآور پهنای زیبا و آبی آسمان است؛ به همین دلیل آن را هنر میناکاری نامیده‌اند.

«بشقاب مس و مینا برند آقاجانی» یک بشقاب از جنس مس است که دایره‌ای قلم‌زنی شده در مرکز آن وجود دارد و حاشیه‌هایش با رنگ مینا تزئین شده است. بیشتر نقوش آن اسلیمی و گل و گیاه است که به صورت ریتمیک تکرار شده‎اند.

!خانه‌ای رنگی برای شیرینی‌هایم

«قندان مس و مینا برند آقاجانی» نیز از جنس مس است که رنگ‌های مینا آن شبیه به بشقاب مس و مینا است. فرم زیبای این قندان، حمل آن را راحت‌تر کرده است و به دلیل طراحی آن به شکل حجیم، قند بیشتری را در خود جا می‌دهد. این قندان در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ موجود است.

!خانه‌ای رنگی برای شیرینی‌هایم

«جعبه مس و مینا برند آقاجانی» هم از جنس مس بوده و در دو سایز کوچک و بزرگ موجود است. محصولات مینا‌کاری برند آقاجانی، دارای لایه محافظ پلی استر بوده که این موضوع مقاومت ظروف را بالا برده است و یک پیشرفت در عرصه هنری به حساب می‌آید.  

!خانه‌ای برای شیرینی‌هایم

                                                                                  

کاربرد جالب این سِت پر نقش و نگار!

این بشقاب زیبا و اصیل، در قسمت پشت یک قلاب مسی و پِرچ شده دارد تا اگر مایل بودید برای دکور و زیبایی آن را به دیوار آویزان کنید. همچنین از جنبه کاربردی نقش یک شیرینی‎خوری با اصالت را برایتان داشته باشد. قندان مس و مینا را نیز می‌توانید با این بشقاب خاص و جعبه مس و مینا که مخصوص چیدن شکلات و گز‌های خوشمزه است سِت کنید و یک کادو با اصالت هنری به افرادی که طرفدار هنرهای اصیل از جمله میناکاری هستند، هدیه دهید.  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.