۲۳ ایده ساده برای دکوراسیونی تابستانی در خانه شما

۲۳ ایده ساده برای دکوراسیونی تابستانی در خانه شما

راه‌های ساده زیادی برای داشتن یک دکوراسیون تابستانی وجود دارد تا بتوانید خانه ای شاداب‌تر و با طراوت‌تر در خانه داشته باشید. 


فصل تابستان و آفتاب سوزان آن آمده و دیگر فرصتی برای ماندن دکوراسیون سنگین زمستانی در خانه شما باقی نمانده است. حال دیگر وقتش رسیده است که فضای داخل خانه‌تان را روشن‌تر کنید. راه‌های ساده زیادی برای داشتن یک دکوراسیون تابستانی وجود دارد مثلا می‌توانید رنگ‌های شاد یا گرم را جایگزین رنگ‌های سرد کنید یا با استفاده از وسایل ساحلی مانند گوش ماهی، صدف، گیاهان و گل‌های تر و تازه محیطی دلچسب‌تر و جذاب‌تر ایجاد کنید. در این مطلب می‌خواهم شما را با ۲۳ ایده ساده برای دکوراسیونی تابستانی آشنا کنم تا بتوانید با استفاده از آنها دکوراسیونی شاداب‌تر و با طراوت‌تر در فصل تابستان در خانه خود داشته باشید.

رنگ های شاد و پرانرژی را به دکوراسیون خانه اضافه کنید

نقاشی‌های گرافیکی، گل‌های تازه یا ظروف جذاب سریع‌تر از بقیه کارها در محیط خانه شما تغییرات ایجاد می‌کنند. در آشپزخانه‌ای که در عکس مشاهده می‌کنید، رنگ‌های ملایم و شاداب، دکوراسیونی تابستانی و پر جنب و جوش در این خانه ایجاد کرده‌اند. اگر آشپزخانه‌ای تاریک دارید که مجبورید برای روشن کردن آن، چراغ روشن کنید ، حتما سعی کنید که از رنگ‌های پرانرژی استفاده کنید.

رنگ های شاد و پر انرژی

شومینه تان را تابستانی کنید

فصل تابستان از راه رسیده است و برای چند ماه دیگر نیازی به شومینه نخواهید داشت، بنابراین می‌توانید چوب‌های داخل شومینه را جمع کنید و جای چوب‌ها، شمع‌های تزئینی قرار دهید. اگر دوست دارید که خانه‌تان را ساحلی‌تر کنید می‌توانید داخل شومینه‌تان را با مجسمه مرجان‌های دریایی تزئین کنید.

شومینه در فصل تابستان

کمی از مبلمانتان را داخل حیاط یا بالکن بگذارید

اگر مبلمانتان را مانند عکس زیر در فضای باز بچینید، محیطی دنج و عالی برای صرف صبحانه، مطالعه یا صرف شام، در صورتی که هوا مطلوب باشد، ایجاد کرده‌اید.

مبلمان داخل حیاط

سبک میزهای خود را عوض کنید

با یک دسته گل رز که از باغچه حیاط کنده‌اید یا تزئینات ساحلی مانند صدف‌ها یا گوش ماهی‌ها می‌توانید میزهای وسط مبلمان یا کنار تختتان را تابستانی کنید. همانطور که در عکس زیر می‌بینید قرار دادن یک فانوس دریایی کوچک روی میز اتاق خواب،‌ سبک تابستانی خاص و متفاوتی به آن بخشیده است.

سبک میز

سبک بوهمی را برای یک دکوراسیون تابستانی انتخاب کنید

رنگ‌های شاد و پررنگ، ترکیب الگوها و گل‌های رنگارنگ و همینطور نقاشی‌های پرجنب و جوش و پر انرژی می‌توانند اتاق نشیمن شما را شاد، روشن و سرزنده‌ کنند.

سبک بوهمی

تاج تخت خود را نوسازی کنید

اگر علاقه‌ای به پارچه گل گلی ندارید، می‌توانید از پارچه‌ای با گیاهان سبز برای پارچه تاج تخت خود استفاده کنید. در عکسی که در پایین مشاهده می‌کنید، از پارچه‌ای با طرح‎های گیاهی سبزرنگ برای نوسازی تاج تخت استفاده شده تا حسی تابستانی به اتاق خواب بخشیده شود.

تاج تخت

پرده های جادویی در آلاچیق خود به کار ببرید

در تصویری که در پایین می‌بینید، پرده‎های توری و جادویی در آلاچیق‌های اطراف استخر، علاوه بر ساختن حریم خصوصی، سپری مناسب در مقابل آفتاب سوزان تابستان و همینطور پشه‎ها در شب ساخته است.  

پرده

پنجره های خود را به سبک ساحلی تزئین کنید

پرده‌ای متفاوت که از طناب‌های گره خورده تشکیل شده برای پنجره خود نصب کنید تا حس سبک ساحلی در خانه شما ایجاد شود. علاوه بر این با استفاده از شیشه‌های آبی روی سبدهای صنعتی به‌عنوان میز، می‌توانید سبک ساحلی و تابستانی این خانه را کامل‌تر کنید.

پنجره

مبلمانتان را مناسب دکوراسیون تابستانی رنگ کنید

همانطور که در عکس میٰ‌بینید، مبل‌های حصیری هرکدام با رنگی شاد و متفاوت، هماهنگ با محیط، رنگ‌آمیزی شده است و پشتی‌های این مبل‌ها نیز مطابق با رنگ آنها انتخاب شده است.

مبلمان رنگی

یک نقشه را قاب کنید

یک نقشه منحصر به فرد مثلا نقشه جایی که در تعطیلات تابستانی می‌خواهید به آن سفر کنید را انتخاب کرده و قاب کنید. این کار یک ایده متفاوت و جالب برای داشتن یک دکوراسیون تابستانی است.

نقشه

همیشه لوازم خانه را تمیز و مرتب نگه دارید

کوسن یا بالش‌های تمیز می‌توانند فضای کل اتاق را روشن‌تر نشان دهند. در عکسی که در پایین مشاهده می‌کنید با استفاده از یک پرده مرتب و تمیز، به کار بردن مبلمان حصیری با پشتی‌های آبی که معمولا کنار استخر یا روی قایق استفاده می‌شوند و همینطور کوسن‌هایی با طرح‌های آبی که با هم هماهنگ‎اند، حسی دریایی در خانه ایجاد شده است.

دکوراسیون خانه

چوب های تیره رنگ را سفید کنید

در عکسی که می‌بینید، این خانه‌ تابستانی و آرام، توسط طراح به سبک اسکاندیناوی تزئین شده است. در این سبک بیشتر رنگ سفید یا گچی در جزئیات مانند مبلمان استفاده می‌شود و به ندرت چوب‌های تیره در دکوراسیون خانه مشاهده می‌کنید زیرا ایده این سبک به وجود آوردن محیطی برای جذب نور بیشتر به خانه است.  

دکوراسیون خانه

نقش سایه ها در دکوراسیون تابستانی خانه

افتادن سایه در برخی نقاط خانه می‌تواند سبک تابستانی خانه شما را کامل‌تر کند. وجود سایه مطلوب، استفاده از رنگ‌های جذاب در ایوان این خانه تابستانی که توسط درختان احاطه شده است نه تنها از ورود گرمای تابستان به داخل خانه جلوگیری می‌کند بلکه دکوراسیونی جذاب مخصوص تابستان نیز ایجاد کرده است. طراح این خانه برای تضاد بیشتر با سایه‌هایی که در آن افتاده است،‌از صندلی‌های جیر به رنگ مرجانی روشن و دیوارهایی به رنگ سبز بیدی استفاده کرده است.  

دکوراسیون خانه

استفاده از تعداد زیادی بالش

در این خانه ساحلی که در عکس مشاهده می‌کنید،‌ طراح یک تخت‌خواب تابی یا ننو را با یک روانداز تابستانی پوشانده و برای جذابیت بیشتر ۱۰ عدد بالش با پارچه‌هایی با طرح تابستانی به آن اضافه کرده است. این کار یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رسیدن به یک دکوراسیون تابستانی در خانه شما است.  

بالش

خانه تان را گلباران کنید

آویزان کردن گل و گیاه گلدانیتان به سقف بالای میز غذاخوری به صورت لوستر می‌تواند مهمانان شما را تحت تاثیر قرار دهد. با اینکار حتی می‌توانید فضای بیشتری را برای محل نشستن و همینطور محل قرار دادن غذاها ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه

یک پرده به بالای تخت خوابتان اضافه کنید

پرده‌های سفید رنگ اصولا حس تازگی را در خانه ایجاد می‌کنند. برای داشتن یک دکوراسیون تابستانی و جذاب در اتاق خواب خود می‌توانید از پرده‌های سفید رنگ در بالای تختخواب خود استفاده کنید.  

پرده بالای تخت خواب

در شب های تابستانی در حیاط آتش روشن کنید

در حیاط رویایی که در عکس تماشا می‌کنید، یک آتش‌دان برای سرخ کردن انواع غذاها درست شده است و صندلی‌هایی در کنار آن برای استراحت یا برای خیره شدن به آسمان شب چیده شده‎اند تا حال و هوایی تابستانی را به حیاط خانه دهند.

آتش

یک فضای دنج برای استراحت در حیاط خود درست کنید

در حیاط این خانه زیبا یک فضای گرد با یک سقف شیروانی که دورتادور آن باز است درست کرده‌اند و تخت خوابی در آن گذاشته‌اند تا بتوانند در استراحت روزانه خود از هوای آزاد لذت ببرند و گاهی اوقات نیز به آسمان نگاه کنند. به جای تخت‌خواب می‌توانید از یک ننو یا یک کاناپه استفاده کنید.

حیاط

کمی از گل های حیاط خود را بچینید

دسته‌ای از گل‌ها در گلدان‌هایی متفاوت می‌تواند، فضایی رمانتیک مملو از عطری خوش در خانه ایجاد کند. طراح و باغبان عکس زیر پیشنهاد می‌کند که طوری گل‌ها را به نمایش بگذارید که انگار تازه از باغ آنها را چیده‌اید.

حیاط

در فضاهای نیمه باز خانه تان آینه نصب کنید

وجود آینه، این ایوان را مانند یک اتاق واقعی جلوه می‌دهد. جالب است بدانید که آینه‌ای که در عکس زیر در ایوان خانه به کار رفته، شب‌ها نور شمع را منعکس می‌کند.

آینه

یک میز پیک نیک در حیاط خود قرار دهید

می‌توانید با استفاده از یک میز پیک نیک و نیمکت‌هایی چوبی به سبک روستیک نظیر عکس زیر، فضایی جذاب و عالی برای غذاخوری در فضای باز خانه خود ایجاد کنید. چنین مکانی در زیبایی دکوراسیون تابستانی حیاط شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

میز پیک نیک

پرچم هایی را از سقف اتاقتان آویزان کنید

با استفاده از پرچم‌های متفاوت می‌توانید یک دکوراسیون جذاب و خلاق تابستانی به وجود بیاورید. در عکس زیر طراح با استفاده از پرچم‌های قایقرانی در سراسر اتاق نشیمن، دکوراسیونی تابستانی پدید آورده است.

پرچم

یک حمام در فضای باز خانه ایجاد کنید

درست است اضافه کردن یک حمام در فضای باز خانه نیاز به هزینه و زمان زیاد دارد ولی حمام کردن در فضای باز زیر آسمان آبی حس و حال دیگری دارد که کل خانواده می‌توانند از آن لذت ببرند. حتی حیوانات خانگی خود را نیز می‌توانید در این حمام شست و شو کنید.

حمامشما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.