سرامیک؛ همیشه حاضر در صحنه!

سرامیک؛ همیشه حاضر در صحنه!

شاید عجیب باشد اما عشق را می‌توان در ظروف خلاصه کرد! چه شکلی؟ با ریختن یک چای گرم در فنجان و سرو کردن غذا در ظروف زیبا و شام خوردن در کنار خانواده. اگر دوست دارید عشق را هدیه کنید، پس به جای درستی سَر زدید! خانواده سرامیکی می‌تواند برای مادرها، خاله‌ها و خانم‌های فامیل بهترین انتخاب باشند.


«آهای بچه حواست به گلدان باشد! آن را نندازی بشکنی!». فکر کنم همه ما با این دیالوگ آشنا باشیم. دیالوگ مخصوص مادربزرگ‌ها که با خشم بر سر ما داد می‌زدند مراقب گلدان باارزش آن‌ها باشیم. این گلدان سرامیکی با رنگ سفید و آبی؛ قد بلندی داشت که زیر میز‌های پایه بلند قرار می‌دادند و ظرافت خاص آن باعث ‌شد یکی از دارایی‌های ارزشمند مادربزرگ‌ها شود. «برند میبد مروارید» با دستان توانمند آقای خلیفه در میبد یزد، ظروف سرامیکی با همین سبک و ظرافت می‌سازد.

سفالگری زمینه ساخت سرامیک

سفالگری یکی از نخستین صنایعی است که به دست بشر به‌وجود آمده است؛ قدیمی‌ترین تاریخ ظهور سفال ده‌هزار سال قبل از میلاد مسیح است. شش هزار سال قبل از میلاد اولین نشان کوره پخت در صنعت سفالگری دیده شد. نقاشی روی سفال در بسیاری از نقاط ایران که کار سفالگری در آنجا رواج دارد، صنعتگران دست‌ساخته‌های خود را به صورت منقوش عرضه می‌کنند. 
خاک مورد استفاده برای ساخت سرامیک، بومی بوده و فرمشان به شیوه کاملا سنتی و با چرخکاری دستی انجام می‌شود. پس از پخت اول در کوره با دمای 1000 درجه، رنگ‌های لعابی به شیوه‌های غوطه‌وری و سپس نقاشی با قلم‌مو، بر روی کار اعمال می‌شود. سپس ظروف مجددا وارد کوره شده در دمای 1200 درجه سانتیگراد حرارت می‌بینند. سرامیک مراحل پیچیده‌ای را از سَر می‌گذراند اما در آخرهمان ظرفی می‌شود که شما در کابینت خود نگه‌داری می‌کنید.

«فنجان و نعلبکی برند میبد مروارید طرح مرغی» یکی از ساخته‎های سرامیکی این برند است و طرح آن خاطرات قدیمی را مثل موقعی که چای لب‌سوز در کنار فامیل و خانواده پرجمعیت خود در حیاط باصفا پدربزرگ می‌خوردیم به یادمان می‌آورد. نقوش این فنجان با نعلبکی‌اش سِت و دارای طرح مرغ و زمینه‌ای سفید است.

«قوری سرامیکی برند میبد مروارید طرح مرغی» هم عضوی از خانواده سرامیکی میبد است و طرحی شبیه به فنجان و نعلبکی این برند دارد. ای وای! «وارمر سرامیکی برند میبد مروارید طرح مرغی» همدم قوری سرامیکی، را به شما معرفی نکردم! این وارمر یکی از بزرگترین مشکلات مادرها را حل می‌کند و فقط با قرار دادن یک شمع در زیر این وارمر، دیگر نیازی نیست که مادر خود را خسته کنید! او می‌تواند در جمع گرم خانواده باشد و در کنار شما چای بریزد.

این سِت را می‌توانید با چهار عدد فنجان نعلبکی و همراه قوری و وارمر آن سفارش دهید. یک هدیه بسیار کاربردی برای مادرانی که به بودن در کنار خانواده خود اهمیت می‌دهند!

با بقیه اعضا خانواده سرامیکی میبد آشنا شوید!

«بشقاب سرامیکی برند میبد مروارید طرح مرغی» و «کاسه آبگوشت خوری سرامیکی برند میبد مروارید طرح مرغی» یکی دیگر از اعضا خانواده میبد مروارید هستند. این بشقابِ دوست داشتنی دارای سایز است و می‌توانید هر کدام، از بزرگ تا کوچک گرفته را انتخاب کنید. حاشیه‌های آن دارای طرح مرغی است که به صورت مدور، اطراف بشقاب چرخیده‌اند و مرکز آن زمینه سفید دارد. کاسه آبگوشت خوری هم دارای این طرح و رنگ است و می‌توانید هر دو را سِت یا به صورت جداگانه بخرید و یا با دیگر محصولات میبد سِت کنید و به مادرتان یک هدیه متفاوت و هیجان انگیز دهید.

کاسه و بشقاب سرامیکی برند میبد مروارید

یک پیشنهاد ویژه!

اگر به این برند و محصولات سرامیکی آن علاقه‎مند شده‎اید، طرح شطرنجی این ظروف را حتما در لیست خود قرار دهید!

«قوری سرامیکی برند میبد مروارید مدل عدسی طرح شطرنجی»، «وارمر سرامیکی برند میبد مروارید طرح شطرنجی»، «فنجان و نعلبکی برند میبد مروارید طرح شطرنجی»، «بشقاب سرامیکی برند میبد مروارید مدل تخت طرح شطرنجی»، «کاسه آبگوشت خوری برند میبد مروارید طرح شطرنجی».

یک بشقاب سرامیکی در خانه خود بسازید!

درست خواندید! با دیدن این ویدیو یک دقیقه‌ای، بشقاب سرامیکی با طرح دلخواه خودتان بسازید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.