20 نکته مهم و تأثیرگذار در انتخاب هدیه سازمانی

20 نکته مهم و تأثیرگذار در انتخاب هدیه سازمانی

هدایای سازمانی یکی از اجزاء مهم در کسب و کار بوده و هرساله همه سازمان‌ها جزئی از بودجه خود را به آن اختصاص می‌دهند. انتخاب درست و کارآمد این نوع هدایا برای همه سازمان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله 20 نکته مهم و تأثیرگذار در انتخاب هدیه سازمانی را بخوانید.


هدایای سازمانی محصولاتی هستند که معمولاً بر روی آن‌ها لوگو یا شعار سازمان یا شرکت هدیه دهنده قرارگرفته و به‌منظور بازاریابی و در جهت برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌گردند. این نوع هدیه به‌منظور ترویج نام یک شرکت یا سازمان، در میان مخاطبان بوده و سازمان‌ها معمولا برای معرفی و ماندگاری برند خود از این هدایا استفاده می‌نمایند. حتی ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین هدیه سازمانی، زمانی که درست انتخاب شود، می‌تواند تأثیرگذاری قدرتمندی داشته باشد. البته باید در نظر داشت که برای بیشتر سازمان‌ها مقرون ‌به‌صرفه بودن هدیه سازمانی، اهمیت به سزایی در انتخاب آن دارد. 

نکات مهم و تأثیرگذار در انتخاب هدیه سازمانی

1) بهتر است هدیه‌ای انتخاب کنید که به کسب و کار شما مرتبط بوده تا نام شرکت شما در ذهن مشتریان بیشتر بماند.

2) در انتخاب هدیه سازمانی، خلاقیت و نوآوری داشته باشید.

3) فراموش نکنید هدایای تکراری و باکیفیت پایین تأثیری معکوس خواهد داشت.

4) هدیه‌ای انتخاب کنید که افراد، هرروز از آن استفاده کنند، نه‌ فقط در زمان‌های خاص.

5) هدیه را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که برای مشتریان جنبه کاربردی داشته و همیشه جلوی چشم باشد.

6) علاوه بر زیبایی و جذابیت ظاهری، بهتر است هدیه شما دارای پیام ارتباطی خوبی نیز باشد.

7) هدیه را بر اساس تأثیر و ایجاد حس خوب آن بر روی مخاطب انتخاب کنید نه بر اساس قیمت آن.

8) هیچ‌وقت فراموش نکنید هدایای خلاقانه و حاصل کار دست، امکان یک تجربه متفاوت را میان مخاطبان ایجاد کرده و از ارزش پیشنهادی منحصربه‌فردی برخوردارند.

9) هدیه‌ای را انتخاب کنید که وزن و اندازه مناسبی داشته و حمل آن آسان باشد.

10) بهتر است هدایایی را در نظر بگیرید که موقع حمل، آسیب کمتری دیده و خسارات ناشی از حمل‌ و نقل آن پایین باشد.

11) همیشه هدایایی را انتخاب کنید که دوست دارید خودتان هم آن را هدیه بگیرید.

12) در انتخاب هدیه، دوام و کیفیت مطلوب آن را هرگز فراموش نکنید.

13) ماندگاری هدیه شما در ماندگاری نام شرکت شما تأثیری مستقیم دارد. (ماندگاری هدیه، هم به معنی دوام کالا و هم به معنای این‌که به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار گیرد و همیشه دیده شود.)

14) در بعضی مناسبت‌ها هدیه سازمانی را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که افراد آن را در منزل نیز مورد استفاده قرار دهند. این‌گونه هدایا هوشمندانه بوده؛ یعنی شما فقط به یک نفر کادو نمی‌دهید بلکه همسر و یا ممکن است فرزندان فرد هدیه گیرنده را نیز شاد نمایید.

15) هدایای گران‌قیمت را انتخاب نکنید. هدیه گران، الزاماً حس خوبی به گیرنده القا نکرده و به دلیل اینکه گیرنده بلافاصله ترغیب شده تا ارزش هدیه تبلیغاتی شما را با ارزش خدمات خود مقایسه کند، توصیه نمی‌شود.

16) هیچوقت فراموش نکنید؛ بسته‌بندی یک هدیه سازمانی باید با نوع آن هدیه تناسب داشته و درشان شخصیت فرد گیرنده باشد.

17) نام شرکت خود را در یک جای مناسب و به شکل ویژه‌ای بر روی هدیه حک کنید. با این کار هدیه‌ی شما هرگز کنار گذاشته نشده و به فرد دیگری هدیه نخواهد شد.

18) اگر هدیه جایی برای درج نام شما نداشت، یک کارت ضمیمه آن نمایید یا لوگوی شرکت را بر روی بسته‌بندی حک کنید.

19) این را بدانید که اگر نام فرد هدیه گیرنده بر روی کارت درج گردد و جمله‌ای دست‌نویس نیز به متن اضافه گردد، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

20) در نظر داشته باشید، یک هدیه تبلیغاتی کوچک که حکاکی یا لوگوی پرینت شده شرکت شما بر روی آن است، از هدایای شخصی گران قیمت، بیشتر در ذهن گیرنده می‌ماند.

چونک با در نظر گرفتن همه این موارد، هدایای تبلیغاتی متنوعی را برای شما در نظر گرفته و معرفی می‌نماید. این هدایای سازمانی که با افتخار، حاصل کار دست هنرمندان کشور ایران است، از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و بعد از QC (کنترل مرغوبیت و بی‎ عیب بودن محصولات) توسط کارشناسان صنایع دستی انتخاب و با تایید سلامت و اصالت کالا در اختیار شما قرار می‌گیرند.

در مجله چونک، در بخش هدایای سازمانی بیشتر بخوانید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.