چیدمان شب یلدا با رنگ‌های پاییزی

چیدمان شب یلدا با رنگ‌های پاییزی

رنگ‌های گرم پاییزی، همۀ رنگ‌مایه‌هایی را که حاوی رنگ قرمز هستند شامل می‌شود که در ترکیب با رنگ مکمل، چیدمان شب یلدا را زیباتر می‌کنند.  این مقاله به معرفی ظروفی برگرفته از این رنگ‌ها پرداخته است.


دستانم بوی عشق می‌دهند...
بوی انار و خرمالو...
آنقدر که تمام کوچه‌های پاییز را دست در دست خیالت قدم زدم...
حافظ مژدگانی آمدنت را داده است... خوب می‌داند بی‌تو روزگارم یلداست...
کاش امسال حضورت یلدا را زیباتر کند...
کرسی بگذاریم... من لحاف فیروزه‌ای مادربزرگ را روی آن پهن کنم و از میان ظرف‌های گنجه، پیاله‌های سفالی جیران را بیرون بیاورم...
باهم انار دانه ‌کنیم و پیاله ها را یکی‌یکی بچینیم و زیر گرمای کرسی، چشم در چشم هم، تو حافظ بخوانی و من برایت از رنگ‌های پاییزی پیاله ها بگویم...
کاش یلدا تو باشی...
کرسیِ گرم باشد... انارهای سرخ باشند و ظروف سفالی جیران، که گرمی رنگ‌هایشان یادآور نگاهی است که روزی یخ‌های دلم را آب کرد...

چیدمان شب یلدا

ظروف سفالی برند جیران با طرح انار، رنگین‌کمانی از رنگ‌های گرم پاییزی است. رنگ‌های گرم، همۀ رنگ‌مایه‌هایی را که حاوی رنگ قرمز هستند شامل می‌شود که رنگ‌هایی تسلی‌بخش و مطلوبند. نقش اناری که با رنگ‌های سرخ، نارنجی و زرد بر روی زمینه کاسه قرار گرفته است از سمبل‌های شب یلداست. در جشن یلدا با افروختن شمع، سفره‌ای می‌گسترند و خوراکی‌‌هایی ویژه را که سمبلی از خورشید می‌دانند بر آن می‌نهند، از جمله انار و هندوانه که به رنگ سرخ خورشید هستند. از رسوم دیگر شب یلدا حافظ‌خوانی و شاهنامه‌خوانی است. بسیاری از افراد تفال به حافظ را در این شب نیکو شمرده و اشعار را پیشگویی از آینده می‌دانند.
هنرمند برند جیران خانم جیران فخر موسوی، این نقوش را با الهام از سمبل‌های شب یلدا و با تکنیک لعابِ نقاشی، به سبک و شیوه خاص خود طراحی می‌کند. این برند در تولید محصولات سفال و سرامیک بسیار معتبر بوده و سعی دارد هنر سفالگری را که از قدیمی‌ترین هنرهای ساخته بشر به شمار می‌آید، زنده نگه دارد.
پیشنهاد ما به شما در چیدمان شب یلدا، استفاده از ظروف سفالی برند جیران است که شامل پیاله‌های رنگارنگ طرح انار، کاسه طرح هندوانه، لیوان(ماگ)، شمعدان با شکل‌های هندسی و بشقاب سفالی طرح انار مزین به شعر حافظ است که درون سینی مسی یا بر روی میز با سفره قلمکار برند اسپادانا،‌ سِت بسیار زیبایی ایجاد می‌کند.
از پیاله‌ها برای سرو آجیل و انار، از شمع‌ها برای تزیین سفره یلدا و از بشقاب برای سرو شیرینی یا هندوانه جهت پذیرایی می‌توان استفاده کرد.
چونک به دنبال ارایه طرح فروش ویژۀ شب یلدا تحت عنوان چله با چونک، تمامی ظروف مناسب چیدمان یلدا را با قیمت‌های استثنایی در اختیار شما قرار داده است. از ظروف پیشنهادی ما استفاده کنید و ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.