۷ ایده خلاق و ارزان برای تزئین اتاق پذیرایی

۷ ایده خلاق و ارزان برای تزئین اتاق پذیرایی

راه‌های زیادی برای تزئین اتاق پذیرایی با بودجه محدود وجود دارد تا بتوانید خانه‌تان را منحصر به فرد و دوست‌داشتنی کنید. 


تزئین و دکور اتاق پذیرایی اصولا زیاد ارزان نیست ولی شما می‌توانید طوری اتاق پذیرایی خود را تزئین کنید که نیاز به هزینه بالا نداشته باشد. راه‌های زیادی وجود دارد تا بتوانید با بودجه محدود، اتاق پذیرایی خود را به محیطی دلنشین و خاص مطابق با سلیقه‌تان تبدیل کنید. در ادامه ۷ پیشنهاد ارزان، دوست‌داشتنی و فوق‌العاده برای تزئین اتاق پذیرایی به شما معرفی خواهیم کرد.

اتاق پذیرایی را با ایده های هنرمندانه طراحی کنید

طراحی اتاق پذیرایی با کارهای هنری می‌تواند راه حلی ارزان قیمت برای ساختن فضایی دلنشین باشد. این نوع تزئین در هیچ جای دیگری جز خانه شما پیدا نمی شود که این امر حس خوب و بی‌نظیری به شما خواهد داد. به جای اینکه عکس‌ها یا نقاشی‌ها را طبق معمول قاب کنید و به دیوار بزنید، سعی کنید که نقاشی یا عکس مورد علاقه خود را از چوب لباسی آویزان کنید.

تزئین اتاق پذیرایی

این روش بسیار متفاوت است و اتاق پذیرایی خانه شما را نسبت به اتاق پذیرایی خانه‌های دیگر متفاوت‌تر می‌کند.

تزئین اتاق پذیرایی

همینطور می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه خود که جلد جذابی دارند را در چند قفسه‌ ساده که به ترتیب از بالا تا پایین قرار دارند، بچینید که این روش نیز بسیار خاص و منحصر به فرد است و نمایانگر شخصیت خلاق شما است.

تزئین اتاق پذیرایی

آنچه نمی توانید بخرید خودتان بسازید

به دنبال یک قطعه هنری یا اثاثیه منزل هستید ولی پولتان نمی‌رسد که آن را بخرید؟ اگر پول خرید آن را ندارید پس بهتر است که دست به کار شوید و خودتان آن را بسازید. هزاران هزار آموزش در سایت‌های آنلاین و فضاهای مجازی مانند اینستاگرام و پینترست برای ساخت این وسایل هنری وجود دارد. علاوه بر این اگر چیزی را خودتان بسازید خیلی برایتان لذتبخش‌تر و دوست‌داشتنی‌تر خواهد بود.

تزئین اتاق پذیرایی

از وسایل قدیمی خانه تان استفاده جدید داشته باشید

استفاده از وسایل قدیمی برای ساختن وسیله‎ای با کاربردی جدید یک راه حل عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همینطور عوض کردن ظاهر اتاق پذیرایی شما است. به‌عنوان نمونه با بازسازی میزهای کهنه،‌ قفسه‌های کتاب یا صندلی‌های قدیمی می‌توانید ظاهر مبلمانتان را جدید کنید و نمایی جدید در اتاق پذیراییتان داشته باشید.

تزئین اتاق پذیرایی

تبدیل سینی‌ قدیمی به یک سینی میز قهوه نیز می‌تواند راهی ساده و ارزان برای تغییر حس و حال اتاق پذیرایی شما باشد.

تزئین اتاق پذیرایی

گیاهان سبز یا دیگر عناصر طبیعت را به اتاق اضافه کنید

یکی دیگر از راه‌های ساده و ارزان قیمت برای دکور اتاق پذیرایی استفاده از عناصر طبیعت است.

تزئین اتاق پذیرایی

با چند قیچی باغبانی و یک کیسه بیرون بروید و چند شاخه کوچک، گیاه سبز، گل، برگ و سنگ یا هرچیز دیگری که می‌توانید پیدا کنید جمع کنید.

تزئین اتاق پذیرایی

با استفاده از این عناصر طبیعت می‌توانید یک گلدان یا یک شیشه قدیمی دور انداختنی را به دیوار یا سقف آویزان کنید و فضای اتاق پذیرایی خود را زیباتر کنید.

تزئین اتاق پذیرایی

در معرض دید قرار دادن چند وسیله قدیمی که دوست دارید

نگاهی به گنجه خاطرات قدیمی و باارزش خود بیاندازید و چند عدد از چیزهایی که دوست دارید را به جلوی چشمانتان و در معرض دید قرار دهید.

تزئین اتاق پذیرایی

این وسایل قدیمی می‌تواند شامل کتاب‌های قدیمی، چیزهایی که در سفرهای خود جمع کرده‌اید یا عکس‌های قدیمی مورد علاقه‌تان شود. با این کار به صورت مجانی اتاق پذیرایی خود را زیبا و متفاوت‌تر کرده‌اید. 

تزئین اتاق پذیرایی

استفاده از مبلمان چند منظوره

اگر بودجه محدودی دارید نیاز نیست به دنبال خرید کمد دیگری برای ملحفه یا بالش‌هایتان باشید. به جای خرید کمد جدید می‌توانید به دنبال وسیله‌ای باشید که به‌عنوان مثال هم به کابرد میز قهوه و هم کاربرد کمد داشته باشد.

تزئین اتاق پذیرایی

انتخاب مبلمان چند منظوره به شما فرصت استفاده از مبلمان با چند کاربرد را می‌دهد که هم می‌تواند هزینه‌های اضافی را کمتر کند هم جای کمتری در اتاق پذیرایی شما اشغال کند.

تزئین اتاق پذیرایی

با فکر باز برای دکوراسیون اتاق پذیراییتان تصمیم بگیرید

اگر خیلی دوست دارید که یک میز قهوه‌ داشته باشید ولی می‌بینید که خرید یک میز عثمانی جایگزینی ارزان‌تر به جای آن است، حتما با فکر باز تصمیم بگیرید و به جای خرید یک میز قهوه گران قیمت یک میز عثمانی با قیمت ارزان‌تر بخرید.

تزئین اتاق پذیرایی

همچنین به جای صندلی‌های گران قیمت سالن پذیرایی می‌توانید از بالش‌های راحتی بزرگ استفاده کنید چون هم ارزان‌تر و هم برای نشستن راحت‌تر هستند. هیچوقت ذهن خود را محدود نکنید و همیشه راه‌حل‌های مختلف را در نظر بگیرید، همه چیز را به خوبی بررسی کنید و سپس تصمیم خود را بگیرید. 

تزئین اتاق پذیراییشما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.