۱۰ ایده جذاب برای استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

۱۰ ایده جذاب برای استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

رنگ صورتی می‌تواند در آشپزخانه شما فضایی پرانرژی و زیبا ایجاد کند. 


برخی از مردم بر این باورند که رنگ صورتی تنها برای اتاق خواب کودکان یا حمام یا دستشویی مناسب است و به همین خاطر این رنگ را به ندرت در دیگر نقاط خانه مانند اتاق پذیرایی یا آشپزخانه استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید از رنگ صورتی در آشپزخانه‌تان استفاده کنید، باید خیلی شجاع باشید چونکه بیشتر افراد این رنگ را رنگی دخترانه و بچگانه می‌دانند. ولی این تصور کاملا اشتباه است، زیرا استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه موجب می‌شود آشپزخانه شما فضایی بی‌نظیر و زیبا داشته باشد. مثلا ترکیب رنگ صورتی کم‌رنگ با سرمه‌ای فضای خانه شما را روشن‌تر خواهد کرد یا ترکیب آن با بنفش و طلایی روشن ظاهری مدرن و امروزی به خانه شما می‌بخشد. با اینکه استفاده از رنگ صورتی به شهامت زیادی نیاز دارد اما با به کار بردن آن می‌توانید فضایی رویایی و پرانرژی در آشپزخانه خود ایجاد کنید. در این مطلب شما را با ۱۰ ایده جذاب برای داشتن یک آشپزخانه صورتی آشنا می‌کنم.

از یخچال یا فریزرهای صورتی استفاده کنید

به نظر شما اگر یک یخچال یا فریزر کوچک صورتی در آشپزخانه‌تان باشد، آشپزخانه‌تان جذاب نمی‌شود؟ یخچال صورتی که در عکس زیر مشاهده می‌کنید فضای کمی اشغال کرده و فضا را با رنگ و سایز کوچک خود، شیک و منحصر به فرد کرده است. بعضی از افراد می‌گویند که به رنگ صورتی علاقه دارند ولی خیال می‌کنند که اگر از آن استفاده کنند، آشپزخانه‌شان شبیه اتاق کودکان می‌شود. همینطور که می‌بینید نیاز نیست که در تمام آشپزخانه‌تان رنگ صورتی را به کار ببرید، بلکه تنها با استفاده از یک وسیله کوچک مانند همین یخچال می‌توانید با رنگ صورتی به آشپزخانه‌تان نشاط و انرژی ببخشید.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

دیوار آشپزخانه تان را صورتی کنید

استفاده از رنگ صورتی روشن برای دیوار آشپزخانه، روشی بی‌نظیر و بسیار عالی است. همیشه زمانی که می‌خواهید آشپزی کنید باید به چیزی نگاه کنید تا حوصله‌تان سر نرود، تماشای یک دیوار صورتی خوشرنگ هنگام آشپزی می‌تواند حس خوبی به شما بدهد. جالب است بدانید که استفاده از کابینت‌ها و میز سفید کاری می‌کند که این دیوار صورتی خوشرنگ بیشتر جلوه کند. 

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

استفاده از دیوار صورتی روشن در آشپزخانه های باریک و کوچک

طراحی داخلی آشپزخانه‌هایی که باریک و کوچک‎اند، کار واقعا سختی است. استفاده از رنگ صورتی در دیوارهای این نوع آشپزخانه‌ها می‌تواند فضای باریک و کوچک آنها را بزرگ‌تر نشان دهد. همانطور که در عکس تماشا می‌کنید، استفاده از رنگ صورتی روشن، زیبایی خاصی در این آشپزخانه کوچک و باریک ایجاد کرده است و همچنین به دیگر اجزای سفید این آشپزخانه روح و زندگی بخشیده است.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

کاربرد میز صورتی در آشپزخانه

استفاده از میز صورتی در آشپزخانه انتخابی بسیار عالی و زیبا است و دیگر نیازی نیست که دیوارهایتان را صورتی کنید. اگر به عکس پایین دقت کنید، می‌بینید که رنگ صورتی این میز، جلوه‌ای متفاوت در آشپزخانه به وجود آورده است و فضای آن را سرزنده‌تر نشان می‌دهد.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

استفاده از لوازم صورتی و کابینت های صورتی کم رنگ در آشپزخانه

حتی استفاده از لوازم آشپزخانه کوچک صورتی نیز می‌‌تواند محیطی دوست‌داشتنی در آشپزخانه شما درست کند. با اینکار دیگر نیاز نیست که دیوار را صورتی کنید، تنها با استفاده از تعداد اندکی از این وسایل صورتی رنگ و همینطور رنگ کردن کابینت‌های آشپزخانه‌تان به رنگ صورتی کم‌رنگ، طوری که دل بیننده را زده نکند، می‌توانید آشپزخانه‌تان را تماشایی و پرانرژی کنید. شک نکنید اولین چیزهایی که در آشپزخانه‌ عکس زیر به نظر می‌آیند، همین لوازم کوچک صورتی و کابینت‌ها هستند.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

یخچال سفید و صورتیتان را مملو از عکس های خانوادگی کنید

دیدن آشپزخانه‌ای که در آن از رنگ صورتی استفاده شده است و روی یخچال سفید صورتی آن مملو از عکس‌های خانوادگی است، هرروز صبح می‌تواند انرژی بیشتری از یک لیوان قهوه برای شروع یک روز دلنشین و خوب به اعضای آن خانواده بدهد. چطور ممکن است که این رنگ‌های شاد و سرزنده و این عکس‌های جذاب کسی را سرحال نیاورد و خواب را از سر آدمی نپراند؟

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

قفسه ها و دیوار پشت آنها را صورتی کم رنگ کنید

باتوجه به عکس زیر، ترکیب کابینت‌های مشکی و قفسه‌ها و دیوارهای صورتی کم‌رنگ، فضایی مدرن و جذاب ایجاد کرده و گرمای منحصر به فردی به این آشپزخانه داده است. توجه داشته باشید که در فضاهایی که رنگ سفید مناسب فضا نیست، رنگ صورتی کم‌رنگ انتخاب بسیار مناسبی است. واقعا چرا وقتی رنگ جذابی مثل صورتی کم‌رنگ وجود دارد، باید از رنگ سفید بی‌روح استفاده کنیم؟

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

آشپزخانه ای کاملا صورتی

اگر دوست دارید که از رنگ صورتی در آشپزخانه‌تان بیشتر استفاده کنید، می‌توانید آشپزخانه‌تان را مانند آشپزخانه عکس زیر که از سبک بوهمی در دکوراسیون خود الهام گرفته، طراحی کنید. در این آشپزخانه از رنگ صورتی در دیوارها، صندلی‌ها، لوازم آشپزخانه و حتی سقف استفاده شده است. این آشپزخانه واقعا زیباست و حرف ندارد.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

کابینت هایتان را صورتی کنید

کابینت‌هایی که در آشپزخانه‌های امروزی و مدرن استفاده می‌شوند، معمولا رنگ‌های سرد و بی روحی دارند، اما همانطور که در عکس زیر می‌بینید کابینت‌های صورتی این آشپزخانه به آن گرما بخشیده است و تنها با نگاه کردن به عکس آن نیز می‌توانید انرژی بگیرید. مطمئنم شما هم از این عکس انرژی می‌گیرید و دوست دارید که صاحب همچین آشپزخانه‌ای باشید. پس منتظر چه چیزی هستید، دست به کار شوید و کابینت‌های آشپزخانه‌تان را صورتی کنید.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

یکی از دیوارهای نزدیک آشپزخانه تان را صورتی کنید

دیواری که در این عکس صورتی شده است در اتاق پذیرایی قرار دارد ولی به دلیل قرارگیری در نزدیکی آشپزخانه، زیبایی فوق العاده‌اش را به آن نیز منتقل می‌کند. پس به این نتیجه می‌رسیم که حتما نیاز نیست که در آشپزخانه خود از رنگ صورتی استفاده کنید، زیرا تنها با استفاده از این رنگ در نزدیکی آشپزخانه می‌توانید از زیبایی تماشایی رنگ صورتی بهره‌مند شوید.

استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه

برای ما بگویید که روش مورد علاقه شما برای استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه‌تان چیست؟ شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.