شرایط بازگشت کالا

 سفارش‌های مشتریان چونک به دلایل زیر ممکن است برگشت بخورد:

عدم حضور مشتری موقع تحویل سفارش

آسیب‌دیدگی کالا موقع حمل و نقل

انصراف از کل سفارش نهایی شده توسط مشتری یا بخشی از آن( قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا )

تمایل به تعویض کالای تحویل داده شده ( به دلیل مواردی همچون عدم مطابقت سایز )

مغایرت کالای تحویل داده شده با اطلاعات وب‌سایت

 

عدم حضور مشتری موقع تحویل سفارش

 در صورتیکه سفارش شما به‌دلیل عدم حضورتان در محل تحویل، برگشت بخورد و پرداخت شما نیز بصورت آنلاین صورت گرفته باشد، حداکثر 1 هفته فرصت دارید نسبت به تحویل مجدد کالای خود اقدام کنید. ولی اگر روش پرداخت شما روش پرداخت در محل باشد، سفارش شما برگشت خورده و حداکثر 48 ساعت فرصت دارید سفارش خود را نهایی و پرداخت نمایید، در غیر اینصورت سفارش شما از مرحله پردازش‌های انبار حذف شده و ضروری است مجددا نسبت به انجام مراحل سفارش اقدام فرمایید.

 

آسیب‌دیدگی کالا موقع حمل و نقل

 در صورتیکه کالای ارسالی دارای عیب و نقص بوده یا ایرادی در کارکرد داشته باشد، امکان بازگشت کالا  با هزینه چونک وجود داشته و شما می‌توانید ظرف حداکثر 1 هفته نسبت به تعویض کالا با کالای مشابه (در صورت موجود بودن) یا انصراف کامل از خرید اقدام نمایید. یا چنانچه سفارش شما در حین حمل و نقل دچار آسیب فیزیکی شده باشد، بهتر است در همان زمان تحویل، کالا  را از بسته‌بندی خارج کرده و نسبت به سلامت یا عدم سلامت آن مطمین شوید، و در صورت وجود مشکل از تحویل بسته خوددای نمایید. اما چنانچه سفارش را تحویل گرفته و پس از آن متوجه آسیب شدید، ظرف حداکثر 24 ساعت فرصت دارید نسبت به برگشت سفارش خود اقدام نمایید در غیر اینصورت امکان برگشت سفارش شما وجود نخواهد داشت.

در هر دو حالت پس از برگشت کالا به انبار، کارشناسان چونک مورد را بررسی کرده و در صورت تایید تیم کارشناسی امکان عودت وجه ظرف 72 ساعت آینده یا امکان تعویض محصول برگشتی با محصول مشابه وجود خواهد داشت.

قابل ذکر است جهت بازگشت محصول ابتدا از قسمت پنل کاربری خود فرم آنلاین بازگشت کالا را پر کرده، سپس نسبت به پیگیری سایر مراحل اقدام فرمایید.

توجه داشته باشید که مشتریان شهرستان ضمن ارسال بسته، تصویر رسید پستی را نیز به آدرس ایمیل چونک ارسال کنند تا هزینه ارسال نیز با توجه به آن عودت داده شود. مشتریان ساکن تهران نیز هماهنگی‌های لازم را با پیک چونک جهت عودت بسته انجام دهند.

نکته قابل توجه اینکه محصولات صنایع دستی به‌دلیل ماهیتی که دارند ممکن است تفاوت جزیی در رنگ یا خصوصیات ظاهری داشته باشند که این موارد دلیل موجهی برای بازگشت کالا نخواهد بود.

 

انصراف از کل سفارش نهایی شده توسط مشتری یا بخشی از آن( قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا )

 چنانچه سفارش خود را در سایت نهایی کرده اما قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا از خرید منصرف شوید، لطفا مراحل زیر را طی کنید :

وارد سایت چونک شوید، به بخش حساب کاربری خود رفته و از قسمت ( فرم آنلاین بازگشت کالا ) اطلاعات مورد نیاز برای چونک را پر نمایید. و یا اینکه با واحد خدمات پس از فروش چونک تماس بگیرید تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند.

در صورتیکه در زمان تحویل، بسته را تحویل بگیرید و سپس از کل سفارش یا بخشی از آن منصرف شوید، موظف  به پرداخت هزینه بازگشت کالا به انبار چونک خواهید بود.
لطفا کالا را همراه با بسته‌بندی و متعلقات ارسال کنید.
شایان ذکر است برای تمامی محصولات  بجز گروه مد و لباس ایرانی، 7 روز ضمانت بازگشت کالا وجود دارد.

محصولاتی که در گروه مد و لباس ایرانی قرار دارند، شامل 7 روز ضمانت بازگشت کالا نبوده و مشتری حداکثر 24 ساعت فرصت دارد درخواست انصراف یا تعویض کالای خود را به چونک اعلام کند.  درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته خواهد شد که کفش  یا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک نیز هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد. 

تمایل به تعویض کالای تحویل داده شده( به دلیل مواردی همچون عدم مطابقت سایز )

 چنانچه سفارش خود را تحویل گرفته و پس از آن نیازمند تعویض کالا بودید، با واحد خدمات پس از فروش چونک تماس گرفته تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند.

درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش  یا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک نیز هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد. 

قابل ذکر است هزینه بازگشت کالا جهت تعویض سایز بر عهده چونک خواهد بود.

 

مغایرت کالای تحویل داده شده با اطلاعات وب‌سایت

 چنانچه سفارش خود را تحویل گرفته و به‌دلیل مغایرت با اطلاعات درج شده در وب‌سایت نیازمند تعویض کالا بودید، با واحد خدمات پس از فروش چونک تماس گرفته تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند. در اینصورت هزینه بازگشت کالا جهت تعویض کالا بر عهده چونک خواهد بود.

 

ارتباط با چونک

در صورتیکه هرگونه سوال یا پیشنهاد در ارتباط با شرایط بازگشت کالا دارید، از طریق ایمیل چونک به نشانی زیر با ما در میان بگذارید:

support@choonak.com

 

 

 

 

 

 

عضویت در خبرنامه چونک